میثم دلخانی به مدال طلای رقابت‌های بین المللی کشتی فرنگی جام نیکولای پتروف بلغارستان رسید.

به گزارش خبر افلاک ، در پایان روز دوم رقابت‌های کشتی آزاد و فرنگی جام دانکلوف و نیکولای پتروف بلغارستان، میثم دلخانی در وزن ۶۳ کیلوگرم کشتی فرنگی به مدال طلا دست یافت، علیرضا عبدولی در وزن ۷۲ و علیرضا مهمدی در وزن ۸۲ کیلوگرم کشتی فرنگی و مصطفی قیاسی در وزن ۷۹ کیلوگرم کشتی آزاد به مدال برنز دست یافتند.

رقابت‌های بین المللی کشتی آزاد و فرنگی جام دانکلوف و نیکولای پتروف از روز ۲۸ بهمن اسفند ماه در شهر ولیکو ترانوو بلغارستان آغاز شده است و روز یکشنبه اول اسفند ماه به پایان می‌رسد.

نتایج کشتی گیران کشورمان در پایان مسابقات روز دوم به شرح زیر است:

کشتی آزاد:

در وزن ۶۱ کیلوگرم داریوش حضرتقلی زاده در دور نخست با نتیجه ۱۲ بر ۱۰ مغلوب کولسنیک از مولداوی شد و با توجه به شکست این حریف مقابل راویندر از هند در مرحله یک چهارم نهایی، نماینده کشورمان از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در وزن ۷۰ کیلوگرم یوسف کامرانی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه ۷ بر ۱ از سد ویسیلی از مقدونیه گذشت وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی مقابل رمضمان رمضان اف از بلغارستان با نتیجه ۱۱ بر ۱ مغلوب شد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال وی به گروه بازنده‌ها رفت. وی در این گروه با نتیجه ۷ بر صفر از سد واسیلی پتروف از بلغارستان گذشت و به دیدار رده بندی راه یافت. وی در این دیدار با نتیجه ۶ بر ۱ مغلوب جیا آوالیانی از گرجستان شد و بعنوان پنجم رسید.

در وزن ۷۹ کیلوگرم مصطفی قیاسی در دور نخست با با نتیجه ۱۱ بر صفر حسن از بلغارستان را مغلوب کرد وی در دور بعد مقابل میرزاگالیف از قزاقستان با نتیجه ۱۱ بر صفر به پیروزی رسید و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله مقابل استینوف در حالی که ۷ بر ۱ پیش بود با توجه به سه اخطاره شدن این حریف روس به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل علی شعبان اف دارنده مدال برنز جهان از بلاروس با نتیجه ۳ بر ۲ مغلوب و راهی دیدار رده بندی شد. وی در این دیدار با نتیجه ۱۱ بر صفر از سد اریک رینبوک از استونی گذشت و به مدال برنز دست یافت.

در وزن ۹۲ کیلوگرم مهدی حاجیلوئیان پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه ۹ بر ۲ مقابل عثمان نورماگمدوف دارنده مدال برنز جهان از آذربایجان شکست خورد و با توجه به مغلوب شدن این حریف آذربایجانی در مرحله نیمه نهایی، نماینده کشورمان از دور رقابت‌ها کنار رفت.

کشتی فرنگی:

در وزن ۵۵ کیلوگرم سید آرش نگهداری پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل دریدی از الجزایر با نتیجه ۱۱ بر صفر شکست خورد و با توجه به شکست این کشتی گیر الجزایری در مرحله نیمه نهایی، نگهداری حذف شد.

در وزن ۶۳ کیلوگرم میثم دلخانی در دور نخست با نتیجه ۸ بر صفر دیمیتریجویچ از صربستان را مغلوب کرد وی در دور بعد با نتیجه و در صورت گذر از این حریف در درو دوم با نتیجه ۷ بر ۳ کانیبک اولو از قرقیزستان را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله مقابل اریک توربا دارنده مدال نقره بازی‌های اروپایی با نتیجه ۷ بر ۶ به برتری رسید و به دیدار فینال راه یافت. وی در دیدار فینال با نتیجه ۴ بر ۳ از سد پریدون آبولادزه دارنده مدال برنز زیر ۲۳ سال جهان از گرجستان گذشت و به مدال طلا دست یافت.

در وزن ۷۲ کیلوگرم علیرضا عبدولی در دور نخست با نتیجه ۸ بر ۱ پورتمانن از سوئیس را مغلوب کرد و در دور بعد با نتیجه ۸ بر صفر مغلوب علی ارسلان کشتی گیر کشورمان از صربستان شد و با توجه به راه یابی ارسلان به دیدار فینال، عبدولی به گروه بازنده‌ها راه یافت. وی در این گروه با نتیجه ۶ بر صفر حریف هندی را از پیش رو برداشت و راهی دیدار رده بندی شد. وی در این دیدار اوتار آبولادزه از گرجستان را با نتیجه ۹ بر ۶ و ضربه فنی شکست داد و صاحب مدال برنز شد.

در وزن ۸۲ کیلوگرم علیرضا مهمدی پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه ۸ بر ۱ کیسمونی از مجارستان را مغلوب کرد و در دور سوم نیز با نتیجه ۸ بر ۱ از سد آسیکیف از قرقیزستان گذشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه ۲ بر ۱ مغلوب گلا بولکوادزه قهرمان زیر ۲۳ سال جهان از گرجستان شد و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار با نتیجه ۳ بر ۱ از سد برانکو کواسویچ دارنده مدال برنز زیر ۲۳ سال جهان گذشت و به مدال برنز دست یافت.

قرعه کشی اوزان پایانی این مسابقات نیز برگزار شد که نمایندگان کشورمان از ظهر امروز (شنبه) به مصاف حریفان خود می‌روند و نتایج قرعه آنها به شرح زیر است:

در وزن ۸۶ کیلوگرم کشتی آزاد محسن مصطفوی در دور اول به مصاف دامیان ایگلسیاس از اسپانیا می‌رود.

در وزن ۹۷ کیلوگرم کشتی آزاد میثم عبدی در دور اول با رادو لیفتر دارنده مدال نقره زیر ۲۳ سال جهان از مولداوی کشتی می‌گیرد.

در وزن ۱۲۵ کشتی آزاد یداله محبی در دور نخست با دزیانیس خرامیانکوف از بلاروس مبارزه می‌کند.

در وزن ۶۰ کیلوگرم کشتی فرنگی سعید اسمعیلی در دور نخست به مصاف عبدالجابر جباری از الجزایر می‌رود.

همچنین در مسابقات وزن ۵۷ کیلوگرم کشتی آزاد رضا مؤمنی در دور نخست با نتیجه ۷ بر صفر صالح کاتب از الجزایر را مغلوب کرد. وی در دور بعد مقابل افغان خاشالوف از آذربایجان با نتیجه ۱۰ بر صفر مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در مرحله نیمه نهایی، مومنی از دور رقابت‌ها کنار رفت.

پایان خبر/

  • منبع خبر : خبرنگاران جوان