مراسم دیدار تصویری رهبر انقلاب با مردم تبریز در حال برگزاری است.

به گزارش خبر افلاک ، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در مراسم دیدار تصویری با مردم تبریز با اشاره به قیام مردمی تبریز در سال ۵۶ گفتند: ۲۹ بهمن روز درخشش تبریز در تاریخ انقلاب است. ۲۹ بهمن روز شکرگزاری است، زیرا حادثه‌ای که در تبریز به وجود آمد موجب ثمردهی انقلاب شد.

رهبر انقلاب در این دیدار با اشاره به اهمیت استمرار در حرکت های مردمی برای رسیدن به هدف فرمودند: این حرکت، حرکتی ابتکاری و مهم بود که استمرار قیام ۱۹ دی قم است. اگر تبریز در روز ۲۹ بهمن آن حرکت بزرگ را انجام نمی‌داد، سنت چهلم گیری و استمرار مبارزه جا نمی‌افتاد. پیروزی این انقلاب به خاطر حضور مردم است نه با تفنگ و سیاسی کاری و حزب بازی. حضور مردم این انقلاب را به پیروزی رساند که سرآغاز آن در تبریز انجام شد.

حضرت آیت الله خامنه ای ادامه دادند در طول تاریخ از ۴ قرن پیش تر آذربایجان پیشران وحدت ملی بود. یعنی آذربایجان یک مرکز مهم برای تعلیم ایستادگی مردم بود. یکی از امتیازات بزرگ آذربایجان این بوده که همیشه پرچم اهل بیت در دست مردمش بوده است و این پرچم در طول این چند قرن از اهتزاز نیفتاده است. مردم تبریز کاری کردند که حرکت میدانی مردم آغاز شد

سخنرانی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی در آستانه سالروز قیام ۲۹ بهمن مردم تبریز در سال ۱۳۵۶، از طریق ارتباط تصویری با مردم آذربایجان‌شرقی برگزار شد.

این دیدار برای دومین سال متوالی به علت رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، از طریق ارتباط تصویری با مردم حاضر در مصلای تبریز برگزار می‌شود.

در حال تکمیل…

  • منبع خبر : خبرنگاران جوان