معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد لرستان با بیان اینکه هرکجا اسمی از موسیقی در میان باشد، همواره اسم لرستان در قله می‌درخشد، گفت: موسیقی اصیل لرستان خاصیت و استعداد جهانی شدن را دارد.

به گزارش خبر افلاک ، فرید رحمتی شامگاه دوشنبه در حاشیه برگزاری جشنواره موسیقی و در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: بخش جانبی سی و هفتمین جشنواره موسیقی فجر به میزبانی انجمن موسیقی لرستان در تالار شهید آوینی برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه میزبانی این جشنواره‌ها به راحتی امکان پذیر نیست و نیاز به رایزنی و تعامل دارد، عنوان کرد: با رایزنی و پیگیری توانستیم علاوه بر جشنواره فیلم و موسیقی فجر را هم داشته باشیم.

معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد لرستان گفت: لرستان در میزبانی جشنواره فیلم و موسیقی فجر به عنوان مظهر فعالیت یکسال سهم بالایی دارد، تا قبل از کرونا همواره جشنواره‌های فیلم، موسیقی، مد و لباس، هنرهای تجسمی و شعر را داشتیم اما با ورود کرونا این روند تعطیل شد.

رحمتی افزود: امسال با بهبود نسبی اوضاع و با تاکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی دو جشنواره فیلم و موسیقی فجر را برگزار کردیم.

وی ادامه داد: جشنواره فیلم فجر از دوازده تا ۲۲ بهمن ماه در دو سالن استقلال خرم‌‌آباد و فلسطین بروجرد برگزار شد. استقبال بالا از جشنواره نشان از بلوغ فکری و فرهنگی استان دارد.

معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیان اینکه موسیقی لرستان شناسنامه دارد، خاطر نشان کرد: هر کجا اسمی از موسیقی در میان باشد حتما لرستان یک پای آن هست و هر کجا تحقیق و پژوهشی باشد همواره اسم لرستان در قله می‌درخشد.

رحمتی با اشاره به اینکه بیشتر مقام‌های موسیقی به دلیل فواصل فراخ بر دل می‌نشیند، تاکید کرد: موسیقی اصیل لرستان خاصیت و استعداد جهانی شدن را دارد.

وی در پایان صحبت‌های خود گفت: در جشنواره موسیقی فجر در لرستان ۵ گروه شامل گروه دو نواز تنبک و سه تار، تاراز، صبا، همتال و گروه دو نوازی کمانچه در روزهای دوشنبه، سه‌شنبه و جمعه در تالار شهید آوینی به هنرنمایی می‌پردازند.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس