استاندار لرستان با بیان اینکه افزایش مبتلایان به کرونا در لرستان نگران کننده است گفت: با توجه به محدودیت درامکانات و تعداد تخت‌های موجود در بیمارستان‌های استان، شرایط درصورت رعایت نکردن پروتکل‌ها بحرانی می‌شود.

به گزارش خبر افلاک ، فرهاد زیویار درحاشیه جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا در جمع خبرنگاران با اشاره به آخرین وضعیت شیوع کرونا در لرستان اظهارداشت: با توجه به افزایش آمارتعداد مبتلایان و بستری‌ بیماران کرونایی که ممکن است طی روزهای آینده ممکن است شاهد افزایش مرگ بر اثراین بیماری دراستان باشیم.

وی افزود: براساس گزارش اعلام شده توسط دانشگاه علوم پزشکی میزان مبتلایان به کرونا در لرستان طی ازحدود سه هزار و ۱۵۰ نفر به  5 هزارو ۳۰۰نفر در هفته اخیر رسیده که در نوع خود یک هشدار است .

 استاندار لرستان با اشاره به اینکه تعداد بیماران کرونایی بستری دراستان طی هفته اخیر به ۲۴۰ نفررسیده، عنوان کرد: موضوع نگران کننده درشرایط کنونی احتمال افزایش بستری‌ها بر اثر بیماری است که با توجه به محدودیت درامکانات و تعداد تخت‌های موجود دربیمارستان‌های استان، شرایط در صورت رعایت نکردن پروتکل‌ها بحرانی می‌شود.

وی بیان کرد: در بحث فوتی‌های استان با ثبت ۵ نفر درهفته اخیر، نسبت به هفته گذشته ۱ نفر افزایش را شاهد بوده‌ایم که متاسفانه همه این افراد بیماری زمینه‌ای داشته اند .

زیویارگفت: از تعداد ۵ نفر فوتی کرونایی دراستان سه نفر ازآنها واکسن تزریق نکرده و ۲ نفردیگر نیزفقط دو دوز واکسن تزریق کرده‌اند که  نشان دهنده اهمیت تزریق واکسن درایجاد ایمنی دربرابر بیماری است.

وی در رابطه با  نحوه آموزش در مدارس استان تصریح کرد: با توجه به شرایط کنونی، آموزش درمدارس به ویژه درمناطق شهری به صورت مجازی است و در روستاها یا مناطقی که شرایط برای ارائه آموزش به صورت مجازی فراهم نیست با تشخیص شورای مدرسه و لحاظ نمودن پروتکل‌های بهداشتی آموزش به صورت حضوری ادامه دارد.

استاندار لرستان در رابطه با نحوه حضورکارکنان در ادارات خاطرنشان کرد: در بحث حضور کارکنان در محل کار نیز موضوع به مدیران ادارات محول شده تا در صورت ضرورت با هماهنگی ستاد استانی مقابله با کرونا نسبت به ابلاغ دورکاری کارکنان و کاهش تراکم آنان در محل کار اقدام کنند.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : خبرگزاری تسنیم