فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان گفت: علی‌رغم تحریم‌های همه جانبه و فشارها و سوء مدیریت برخی‌ها در دوران‌های مختلف اما ایران همچنان باقدرت ایستاده است.

به گزارش خبرافلاک ، سردار مرتضی کشکولی، فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان ظهر امروز و در مراسم ۲۲ بهمن در مصلی الغدیر خرم‌آباد، ضمن گرامی داشت یوم‌الله ۲۲ بهمن، اظهار کرد: ۲۲ بهمن همواره اثر و پیروزی مستقلی برای ملت دارد، چرا که استکبار جهانی پس از بهمن ۵۷ بنا را بر این گذاشت که اجازه شکل‌گیری دین را ندهد، اما همیشه به برکت حضور مردم در این مورد و موارد دیگر ناکام مانده است.

وی خاطرنشان کرد: استکبار و ایادی آن در ۴۰ سالگی انقلاب بارها اعلام کردند که اجازه جشن پیروزی ۴۰ سالگی انقلاب را نمی‌دهند، حال اینکه امروز ایران اسلامی با اقتدار ۴۳ سالگی خود را جشن‌ می‌گیرد.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان با بیان اینکه پس از جنگ جهانی دوم و به بهانه کودتای انگلیسی و استعفای رضاشاه، استکبار شاه جوان را در ایران منصوب کرد، افزود: بی‌غیرتی شاه جوان در تاریخ مشهود است و رژیم منحوس و وابسته پهلوی بر همین اساس شکل گرفته بود.

کشکولی با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی یک قیام برای خدا بود، گفت: خط سیر قیام از سال ۴۲ مشخص شد و در همان ایام هم ظرفیت اسلام برای دشمنان مشخص بود و از این‌رو تلاش داشتند اسلام و دین را به حاشیه برده و علوم را تنها به علوم تجربی و آزمایشگاهی منحصر کردند.

وی تصریح کرد: در این دوران‌ها بود که امام راحل و مردم با دست خالی و تکیه بر قدرت الهی نه فقط علیه استکبار بلکه علیه همه ملحدان عالم قیام کردند؛ انقلابی که مردم تحت سلطه استکبار را از ناامیدی نجات داد و خدا را به اندیشه جهانیان بازگرداند.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان با اشاره به بی‌کفایتی رژیم پهلوی، این رژیم را اوج فساد، وابستگی و سرسپردگی عنوان و خاطرنشان کرد: استکبار با روی کارآمدن رژیم پهلوی کمر همت را بسته بودند که شرف و غیرت را از کشور ایران بردارند.

کشکولی ادامه داد: اما امام راحل از سال ۴۲ و با مخالفت با کاپیتولاسیون تصمیم گرفتند که شاه را از ایران اخراج کند و به لطف خدا این مهم در سال ۵۷ رخ داد.

وی با تاکید بر اینکه علی‌رغم تحریم‌ها، فشارها و سوء مدیریت برخی‌ها در دوران‌های مختلف اما ایران همچنان باقدرت ایستاده است، گفت: انقلاب اسلامی در ۲۲ بهمن ۵۷ به انحطاط تاریخی پایان داد و ضمن ایجاد عنصر مردم سالاری و ترکیب جمهوریت و اسلامیت، فعل ما می‌توانیم را با مبنا قراردادن قرآن و شریعت، صرف کرده و می‌کند.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان تصریح کرد: انقلاب اسلامی ۴۳ سال است با وجود چالش‌ها، آرام و قدرتمند و با صلابت با پیروزی به راه خودش ادامه داده است، امروز نیز با ابداع و اثبات کارآمدی نظام جمهوری اسلامی، ضمن ایجاد امنیت پایدار و حفظ تمامیت ارضی، در جنگ ترکیبی ۴۳ ساله بینش اسلامی را میان عموم مردم و همه ساحت‌های زندگی جاری و ساری کرده است.

کشکولی در پایان با بیان اینکه جمهوری اسلامی امروز مردمی‌ترین کشور مبتنی بر قرآن و شریعت است، افزود: امروز الگوی جذاب و موفق در مبارزه با مستکبرین جهان هستیم و تا آخر حامی مظلومان و خار چشم ظالمین خواهیم بود.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس