استاندار لرستان با اشاره به اینکه روند ابتلا به کرونا در لرستان همچنان رو به افزایش است گفت: چنانچه شرایط شیوع کرونا دراستان با سرعت فعلی پیش برود در آینده با کمبود امکانات و تخت بیمارستانی روبه رو می‌شویم.

به گزارش خبر افلاک ، فرهاد زیویار در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا  اظهار داشت: جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا با پیگیری آخرین وضعیت استانها به لحاظ شیوع بیماری، واکسیناسیون، آمار ابتلا، بستری و مرگ بر اثر کرونا برگزار شد.

وی افزود: با توجه به شیوع سویه جدید کرونا موسوم به اُمیکرون، شرایط در کشور و به تبع آن در لرستان چندان مطلوب نیست و آمار مبتلایان و بستری ها در حال افزایش است.

استاندار لرستان عنوان کرد:  چنانچه شرایط به شیوع امیکرون در استان به همین سرعت   ادامه پیدا کند در آینده با مشکلاتی از قبیل کمبود امکانات و تخت برای مراجعه کنندگان به بیمارستان ها مواجه می شویم و با این روند در دو هفته آینده وضعیت استان به لحاظ امکانات درمانی کاملا با مشکل روبه رو می شود.

وی با اشاره به اینکه روند رو به افزایش بیماری در استان به منزله هشدار احتمال بحران است، بیان کرد: با توجه به در پیش بودن جشن های ماه رجب و شعبان از هم استانی‌ها تقاضا داریم از حضور در تجمعات خودداری کنند و دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند

زیویار گفت: امیدواریم با رعایت دستورالعمل های بهداشتی شرایط واگیری اُمیکرون کنترل شود و از وقوع مشکلاتی که منجر به تعطیلی اصناف و مشاغل به ویژه در ایام پایانی سال می‌شود، جلوگیری شود.

وی تصریح کرد: براساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی، بیشترین مرگ بر اثر کرونا در استان از میان افراد سالمند، بیماران زمینه‌ای و واکسن نزده ها گزارش شده که این موضوع نشان دهنده ضرورت رعایت بیش از پیش پروتکل‌های بهداشتی توسط این دسته از افراد است.

استاندار لرستان  در رابطه با برگزاری مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه خاطر نشان کرد: جهت برگزاری مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن  منتظر اعلام ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا  هستیم که در رابطه با  چگونگی برگزاری این مراسم هستیم.

 وی اظهار داشت: مراسم اعتکاف نیز حضور در آن با رعایت پروتکل‌های بهداشتی با لحاظ تزریق دو نوبت واکسن و تست pcr تا ۴۸ ساعت قبل مراسم، برای شرکت کنندگان است.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : خبرگزاری تسنیم