مدیرکل بنیاد مسکن استان لرستان با اشاره به اهمیت توسعه پایدار و استقرار عدالت در مناطق روستایی استان گفت: باید با روحیه جهادی و رویکرد انقلابی بتوانیم در رفع محرومیت در روستاهای استان تحولی ایجاد کنیم.

 به گزارش خبر افلاک ، پویا تابعی صبح امروز در جلسه هماهنگی اجرای تفاهم نامه بین  بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و بنیاد علوی که با حضور معاون عمران و زیرساخت بنیاد علوی استان لرستان برگزار شد، روستاها را منبع اقتصاد پویا و مولد در کشور دانست و اظهار داشت: توسعه پایدار و استقرار عدالت در مناطق روستایی از اهداف مهم بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است. 

وی افزود: تحقق عدالت  یکی از سیاست‌های مهم جمهوری اسلامی ایران در بدو پیروزی انقلاب اسلامی ایران  است و دستیابی به پیشرفت و توسعه در کنار اجرای عدالت در توزیع امکانات در جوامع روستایی یکی از اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به شمار می‌رود.

مدیرکل بنیاد مسکن استان لرستان با بیان اینکه یکی از معضلات و چالش‌های اجتماعی در کشور  ناشی از مهاجرت‌های بی رویه از محیط‌های روستایی به حاشیه شهرها و رواج پدیده حاشیه نشینی است عنوان کرد: امروزه نقش عمران و آبادانی در روستاها درکاهش مهاجرت روستاییان و احیای روستاهای خالی از سکنه  بی بدیل است. 

وی بیان کرد: در موضوع توسعه اقتصاد روستایی باید رویکرد آمایشی داشته باشیم و هر روستایی متناسب با ظرفیت‌های محیطی و اقلیمی‌ می‌تواند در حوزه‌های کشاورزی، صنایع دستی، صنعت دامداری، ماهیگیری و حتی گردشگری باشد، تقویت و فعال شود.

تابعی  محرومیت زدایی، عمران و آبادی روستاها را از اولویت‌های اصلی بنیاد مسکن به عنوان یک نهاد انقلابی دانست و گفت: محرومیت‌زدایی و ساخت مسکن مقاوم در مناطق روستایی کم برخوردار در شهرستان الیگودرز و دهستان کوهدشت شمالی از اهداف اجرای تفاهم نامه فی مابین بنیاد مسکن استان لرستان و بنیاد علوی است. 

وی  تصریح کرد: موضوع  محرومیت‌زدایی در روستاهای کشور همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری است در همین راستا باید با روحیه جهادی و رویکرد انقلابی بتوانیم با هم افزایی ظرفیت‌های  موجود و با مشارکت مردم، تحولی عظیم در رفع محرومیت در روستاهای استان ایجاد کنیم. 

انتهای پیام/

  • منبع خبر : خبرگزاری تسنیم