فرماندار خرم آباد گفت: ساعت ۱۸ روز چهارشنبه در پی برخورد نیرو‌های سد معبر شهرداری خرم آباد متاسفانه یک مرد دستفروش ۴۵ ساله اقدام به خودسوزی در میدان امام حسین (ع) می‌کند.

به گزارش خبر افلاک ، جعفر طولابی فرماندار خرم آباد گفت: با توجه به اینکه براساس قانون سد معبرخلاف است و در شهرداری‌ها واحدی به نام مقابله با سد معبر فعال وجود دارد که براساس قانون انجام وظیفه می‌کنند در این راستا اکیپ مقابله با سد معبر به دستفروشان میدان امام حسین (ع) شهرستان خرم‌آباد برای جمع کردن بساطشان و جلوگیری از سد معبر تذکر می‌دهند.

طولابی گفت: پس از تذکر نیرو‌های شهرداری به دستفروشان منطقه، دستفروشان اقدام به جمع کردن بساط می‌کنند، اما فرد مذکور به دلیل مقاومت با نیرو‌های شهرداری در گیر و اقدام به خودسوزی می‌کند.

او گفت: پس از خودسوزی با کمک ماموران شهرداری بلافاصله آتش خاموش می‌شود و دستفروش را به بیمارستان منتقل می‌کنند که در ناحیه دست و صورت دچار سوختگی می‌شود و هم اکنون حال عمومی این دستفروش خوب است.

فرماندار خرم آباد گفت: از شهرداری درخواست کرده ایم با توجه به شرایط اقتصادی مردم در جمع‌آوری بساط دستفروشان با احترام برخورد کرده و سعی شود با منطق و در حد تذکر اقدام کنند، البته دررابطه با اتفاق روز گذشته نیرو‌های شهرداری مدعی هستند برخورد فیزیکی اتفاق نیفتاده است.

بیانیه شهرداری خرم آباد

شهرداری خرم آباد نیز با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد:احتراماً در خصوص اتفاقات رخ داده در عصر روز گذشته در میدان امام حسین (ع) خرم آباد ضمن آرزوی سلامتی برای دستفروش خرم آبادی و همکارمان در شهرداری منطقه سه خرم آباد، به استحضار می‌رساند با توجه به نارضایتی و درخواست عموم مردم از وضعیت سد معبر در میدان امام حسین (ع) این شهرداری با آگاهی از وضعیت اقتصادی و شغلی شهروندان خرم‌آبادی با ایجاد بازارچه‌های محلی روزانه و هفتگی در نقاط مختلف شهر هیچگاه درصدد استفاده از ابزار‌های قهری معمول که برای رفع سد معبر به کار برده می‌شود نبوده و همواره با درک شرایط اقتصادی موجود در صدد ساماندهی وضعیت تردد شهروندان بوده است تا ضمن عمل به وظایف قانونی و پاسخ مثبت به مطالبه برخی از شهروندان محترم اقدام به ساماندهی مشاغل شهری نموده بگونه‌ای که مشکلی برای تردد شهروندان ایجاد نشود.

این بیانیه می‌افزاید: در همین راستا پرسنل شهرداری شب گذشته بنا به وظیفه خود بدنبال جلوگیری از سد معبر و رفع مشکل تردد شهروندان در میدان امام حسین (ع) بودند که متاسفانه این شهروند عزیز در اقدامی غیرقابل پیش‌بینی اقدام به خودسوزی نموده که همکاران ما در شهرداری منطقه سه به محض اقدام فوق با جانفشانی هر اقدامی که برای نجات جان این شهروند عزیز لازم بود را به کار گرفتند.

این بیانیه اضافه می‌کند: چنانکه در این حین یکی از پرسنل شهرداری نیز خود گرفتار آتش و دچار سوختگی شد. در حال حاضر هر دو جهت طی کردن مراحل درمانی به بیمارستان منتقل گردیده و با توجه به صدمات سطحی، خوشبختانه در وضعیت مناسبی قرار دارند.

در این بیانیه آمده است: شهرداری به عنوان یک نهاد خدمات رسان به مردم، همواره بدنبال رفع دغدغه شهروندان بوده و تاسف خود را از حادثه رخ داده ابراز می‌دارد.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : خبرنگاران جوان