معاون عمرانی استانداری لرستان از ایجاد پنج هزار و ۶۸۰ فرصت شغلی در قالب پروژه‌های قابل افتتاح و کلنگ‌زنی ایام دهه فجر این استان خبر داد.

به گزارش خبر افلاک ، احمد رضا دالوند  اظهار داشت: طی ایام دهه فجر امسال ۴۱۶ پروژه افتتاح می‌شوند که چهار هزار و ۲۸۲ مورد فرصت شغلی در قالب این پروژه‌های قابل افتتاح در سطح استان ایجاد می‌شود.

وی عنوان کرد: این فرصت‌های شغلی در حین اجرا و بعد از اتمام پروژه‌ها و آغاز بهره برداری از آنها در سطح استان ایجاد می‌شوند.

معاون عمرانی استانداری لرستان با اشاره به کلنگ زنی پنج پروژه طی این ایام در استان گفت: برای این پروژه‌ها نیز ۲۱۷ میلیارد تومان اعتبار نیاز است تا به بهره برداری برسند.

دالوند گفت: در این بخش نیز هزار و ۴۰۰ مورد فرصت شغلی را خواهیم داشت.

وی گفت: در مجموع ۴۲۱ پروژه در سطح استان افتتاح و کلنگ زنی می‌شود و اعتبار این تعداد پروژه‌ها نیز ۹۱۰ میلیارد تومان است.

معاون عمرانی استانداری لرستان افزود: در مجموع پنج هزار و ۶۸۰ فرصت شغلی در قالب این پروژه‌های قابل افتتاح و کلنگ زنی در سطح استان ایجاد می‌شود.

دالوند با اشاره به رویکرد دولت در حوزه محرومیت زدایی و توجه ویژه به مناطق محروم گفت: بخشی از پروژه‌های ایام دهه فجر بیشتر به این مناطق اختصاص پیدا می‌کند.

وی، آب رسانی به مناطق عشایری، برق رسانی روستایی، روکش آسفالت در حوزه‌های شهری و روستایی، گاز رسانی روستایی، طرح‌های صنعتی، احداث مدارس، ایستگاههای پمپاژ آب و… را از جمله پروژه‌های قابل افتتاح ایام دهه فجر برشمرد و گفت: همچنین در این ایام کلنگ پروژه پرورش ماهیان خاویاری در رومشکان با اعتبار ۲۰۰ میلیارد تومان، گاز رسانی به ۱۴ روستا و… به زمین زده خواهد شد.

  • منبع خبر : خبرگزاری مهر