۱۲ بهمن ۵۷ سرآغاز معجزه قرن/هلهله پیروزی با ورود بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران

به گزارش خبرافلاک ، با پیروزی انقلاب، عطر خوش آزادی به مشام می رسید، هلهله پیروزی با ورود امام خمینی(ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در همه جا طنین انداز شده بود، دریایی از آزادی در کوچه و خیابانها به راه افتاده بود تا بزرگترین معجزه قرن را جشن بگیرند.

۱۲ بهمن سال ۵۷ روزی بود که ایران دوباره متولد شد، ایرانی با اصول و ارزشهای اسلامی، برق امید در چشم های تک تک ملت ایران دیده می شد، ملتی که با ایستادگی توانستند رژیم پهلوی را به زباله دان تاریخ بفرستند و این پیروزی تا ابد در تاریخ باقی می ماند که مردمی در دهه ۵۰ اینگونه در برابر زورگویان پهلوی ایستادند و آنها را وادار به فرار کردند.

ماه میانی زمستان بود اما فضا به رنگ بهار درآمده بود تا بهاری ترین واقعه تاریخ را جشن بگیرند، همه به استقبال بزرگ مردی آمده بودند که سالها در تبعید به سر می برد، معمار کبیر انقلاب حالا قرار است تا ساعاتی دیگر وارد کشور شود و پس از سالها دوری ملت و امام(ره) این دیدار تازه شود.

بسیاری از مردم ایران از سراسر کشور، از شهرهای دور و نزدیک برای استقبال امام(ره) عازم تهران شدند، مرد و زن، پیر و جوان، کودکان به استقبال آمده بودند و میلیونها نفر قلبشان برای دیدن امام(ره) می تپید، سرانجام هواپیمای امام(ره) از پاریس در تهران به زمین نشست، زمین و آسمان گلباران شد و اشک شوق در چشم های استقبال کنندگان دیده می شد.

اسقبال با شکوه از معمار کبیر انقلاب

امام(ره) پس از ۱۵ سال فراق و دوری از وطن سرانجام در ساعت ۹ و ۲۷ دقیقه روز ۱۲ بهمن وارد میهن اسلامی شد، امام(ره) آمد تا استقلال و آزادی را به معنای واقعی کلمه در کشور پایه ریزی نماید، آمده بود تا غبار محرومیت و بی عدالتی را بزداید، آمده بود تا مردم طعم شیرین نظام و حکومت اسلامی را بچشند، آمده بود تا روحیه استکبار ستیزی ملت ایران را به دنیا نشان دهد، آمده بود تا پایان دهد بر شب های سیاه بی عدالتی.

در ۱۲ بهمن، شعار «در بهار آزادی، جای شهدا خالی»  توسط ملت ایران فریاد زده می شد، پیروزی انقلاب اسلامی ایران حاصل خون هایی بود که جوانان این مرز و بوم برای پیروزی انقلاب، جان خود را تقدیم کردند، طبق آمارها بیش از سه هزار نفر برای پیروزی انقلاب طی سال های منتهی به بهمن ۵۷ به شهادت رسیدند.

با شهادت شهدای انقلاب، خونی تازه در رگ های ملت ایران به جوش می آمد و همتی مضاعف برای نابودی رژیم پهلوی و پیروزی انقلاب وجود مردم را فرا می گرفت و نتیجه سالها ایستادگی، انقلاب اسلامی ایران شد که امروز با گذشت بیش از چهار دهه به بسیاری از کشورهای دنیا صادر شده است.

بدون شک ۱۲ بهمن و آغاز دهه فجر، بشارتی برای تحولات در کشور بود به طوری که امروز با گذشت ۴۳ سال از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، جشن انقلاب را با شکوه تر سال های قبل برگزار می کنیم تا بگوییم این راه ادامه دارد.

تقدیم ۷۴ شهید لرستانی در دوران انقلاب

محمود زرینجویی مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان ، اظهار داشت: در استان لرستان همگام با استان های دیگر برای پیروزی انقلاب اسلامی ایران اقدامات زیادی صورت گرفت به طوری که ۷۴ نفر از استان لرستان در سال های منتهی به بهمن ۵۷ به شهادت رسیدند.

وی افزود: اولین شهید انقلاب در لرستان «حمید قربانی نسب» بود که شهید بزرگوار دانش آموز مقطع سوم راهنمایی بود که در اعتراضات علیه رژیم پهلوی در روز ۲۴ مرداد سال ۵۷ در خرم آباد به فیض شهادت رسید.

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان تصریح کرد: انقلاب اسلامی ایران طی این سالها در عرصه های علمی، پزشکی، فرهنگی، فناوری، صنعت، ورزش و مسائل اجتماعی پیشرفت های بسیار زیادی داشته و روز به روز با اقتدار در این مسیر حرکت می کند.

زرینجویی عنوان کرد: امروز در گام دوم انقلاب قرار داریم و محکم تر از قبل به راه ادامه خواهیم داد و هیچگاه رشادت و از جان گذشتگی شهدایی که برای پیروزی انقلاب جان خود را تقدیم کردند، فراموش نمی شود.

وی با اشاره به برنامه های دهه فجر، اظهار داشت: غبار روبی گلزار شهدا، دیدار با خانواده شهدا، برگزاری مسابقات ادبی، قرآنی و هنری، بازسازی و بهسازی تصاویر شهدا بخشی از برنامه های بنیاد شهید در دهه فجر است البته برنامه های بنیاد شهید از دهه فجر آغاز می شود و تا ۲۲ اسفند که روز شهید نامگذاری شده، ادامه دارد.

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان تصریح کرد: اعزام پیام آوران به مساجد و مدارس با روایتگری دوران پیروزی انقلاب، تعویض پرچم قبور شهدا و برگزاری مسابقات ورزشی جامعه ایثارگری از دیگر برنامه های بنیاد شهید است که علاوه بر این نیز بخشی از برنامه ها در فضای مجازی برگزار می گردد.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : سفیر افلاک