نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: همه ما به ویژه خدمتگزاران این نظام نیاز داریم برای بقای انقلاب از خواسته‌های شخصی خود بگذریم و باید خود را وقف خدمت به مردم کنیم.

به گزارش خبر افلاک ، حجت الاسلام والمسلمین سید احمد رضا شاهرخی صبح امروز در آیین نواختن  زنگ انقلاب که در مدرسه شاهد خرم‌آباد برگزار شد ضمن تبریک فرا رسیدن  چهل و سومین دهه فجر انقلاب اسلامی اظهار داشت: دانش‌آموزان ذخیره‌ها و امیدهای انقلاب اسلامی هستند. 

وی افزود: دهه فجر، دهه‌ای به یاد ماندنی در تاریخ  انقلاب و نهضت‌های سیاسی در جهان است و رویدادهایی که در دهه فجر به وقوع پیوست اتفاق‌هایی بودند که مشابه و مانند آنها را در تاریخ جهان به یاد نداریم.

نماینده ولی فقیه در لرستان عنوان کرد: در دهه فجر استقبال بی نظیر  از امام راحل آغاز شد در حالی که همه زور گویان عالم تمام توان و قدرت مالی خود را  به کار گرفته بودند تا مانع فجر انقلاب اسلامی شوند اما فجر انقلاب اسلامی به وقوع پیوست و این انقلاب طلوع کرد. 

وی بیان کرد: طلوع انقلاب اسلامی همه محاسبات عالم را بهم ریخت، در این دهه با وجود اینکه اختیارات مادی در اختیار آنها بود و ژنرال‌های آمریکایی در کشور تلاش می‌کردند مانع طلوع انقلاب اسلامی شوند امام راحل دولت موقت تشکیل داد، پادگان‌های نظامی از سربازان و نیروهای ارتشی دلبسته به اسلام، امام، مرجع و روحانیت تخلیه شدند.

شاهرخی گفت: در این دهه محاسبات کودتای نظامی به دستور امام (ره) و حضور مردم به هم ریخت و سرانجام پیوسته شدن همافران نیروی هوایی به دنبال آن اعلام حمایت نیروهای ارتشی، نظامی و انتظامی به صف انقلاب پیروزی ۲۲ بهمن ۵۷ را رقم زد. 

وی تصریح کرد: هر کدام از رویدادها و  وقایع انقلاب اسلامی مطالب فراوانی برای گفتن، نوشتن، شنیدن و ترسیم کردن آنها در قالب آثار هنری فاخر و  فیلم  را دارد.

نماینده ولی فقیه در لرستان خاطر نشان کرد: پیش از انقلاب  به یاد داریم مرکز استان لرستان مرکز جولانگاه گارد شاهنشاهی بود و چگونه جوانان این استان  پشت سر روحانیت انقلابی  در برابر گاردهای شاهنشاهی مقاومت کردند و جمعی از آنها به شهادت رسیدند. 

وی اظهار داشت: روزی  همه ما از خواستنی‌های شخصی خودمان، آرزوهای مادی و طولانی خود دست کشیدیم، با یکدیگر  متحد شدیم. وقتی  دانش‌آموزان و فرهنگیان مهر ۵۷ در اعتراض به رژیم پهلوی کلاس‌های خود را تعطیل کردند  ستون فقرات  زورگویان عالم  شکسته شد و فجر انقلاب اسلامی طلوع کرد. 

شاهرخی  افزود: برای بقای انقلاب همه ما نیاز داریم از خواسته‌های شخصی خود بگذریم به ویژه خدمتگزاران این نظام، آنهایی که لباس خدمتگزاری به تن دارند باید خود را وقف خدمت به مردم کنند هرکس خدمتش به مردم بیشتر باشد از شان  و منزلت بالاتری نزد خداوند  برخوردار است. 

نماینده ولی فقیه در لرستان در بخش دیگری از سخنان خود ضمن  تسلیت در گذشت آیت الله صافی گلپایگانی عنوان کرد: آیت الله صافی  گلپایگانی از مراجع بزرگواری بود که  پاسدار احکام اسلامی، مرزهای عقیدتی و خدمتگزار  به انقلاب اسلامی بود. 

وی بیان کرد: آیت الله صافی گلپایگانی اولین دبیر شورای  نگهبان قانون اساسی و استاد بسیاری از محققان فعلی و همچنین دارای  آثار ارزشمندی در تالیف بودند.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : خبرگزاری تسنیم