م‍عاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار لرستان از اختصاص ۵۰ میلیارد تومان اعتبار در قالب تسهیلات برای حمایت از تولید در استان خبر داد.

به گزارش خبر افلاک ، به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان، جلسه کمیته استانی بررسی طرح های پیشنهادی موضوع « بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور » شامگاه چهارشنبه در حوزه‌های صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی استان به ریاست معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری و با حضور اعضا برگزار شد. 

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان در این جلسه بیان داشت: در جلسه امروز ۲۷ طرح اقتصادی استان در زمینه تولیدات کشاورزی و واحد‌های صنعتی با بیش از ۲۶ میلیارد تومان اعتبار به تصویب کمیته استانی رسید.

سیروس ابراهیمی تصریح کرد: این طرح‌ها در حوزه‌های صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی استان بود و حدود ۲۰ میلیارد تومان دیگر در حوزه سرمایه در گردش طرح‌های جهاد کشاورزی مطرح شد که به دلیل نقص در مستندات و بازدید های میدانی، مقرر شد این بازدیدها توسط تیم کارشناسی مربوطه انجام، مستندات تکمیل و به دبیرخانه گزارش شود. 

وی خاطرنشان کرد: در صورت تأیید توسط کمیته نظارت، طرح‌های مذکور نیز مصوب و در جلسه آتی شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان مطرح خواهد شد که با احتساب همه طرح‌های ارائه شده در جلسه امروز، در مجموع اعتبار اختصاص یافته به این طرح‌ها حدود ۵۰ میلیارد تومان در قالب تسهیلات خواهد بود.

معاون استاندار لرستان افزود: انتظار می‌رود بتوان تمام طرح هایی که حاصل برگزاری جلسات پی‌درپی و انجام بازدیدهای میدانی در فاصله حدود ۲۰ روز اخیر می‌باشد را در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان مصوب نمود و به بانک‌های عامل جهت اعطای تسهیلات معرفی کرد. 

وی خاطرنشان کرد: با توجه به در پیش بودن ایام پایانی سال و لزوم تامین مایحتاج مردم و سایر اقلام تنظیم بازار، تمامی اقدامات در راستای تسهیل برای تولید در دستور کار حوزه اقتصادی استانداری قرار دارد و در این راستا نظارت ها بر بازار شب عید نیز ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس