نماینده ولی فقیه در لرستان با بیان اینکه هر چه آموزه‌های فاطمی گسترش پیدا کند عمق آن در جامعه بیشتر نفود می‌کند و برنامه‌های ضدفرهنگی دشمنان بی‌اثر می‌شوند، گفت: باید آموزه‌های فاطمی را تعمیق دهیم و نسبت به فرهنگ مخرب حالت تهاجمی داشته باشیم.

به گزارش خبر افلاک ، حجت‌الاسلام والمسلمین سیداحمدرضا شاهرخی گفت: خداوند متعال نعمت‌های فراوانی به نبی مکرم اسلام عطا کرد، اما دو نعمت کتاب و عترت سرآمد نعمت‌ها بودند.

وی با اشاره به اینکه عترت پیامبر (ص)، مفسر قرآن هستند و وجود حضرت فاطمه‌زهرا (س) موجب جاری و ساری شدن قرآن و عترت در جهان است، افزود: منطق امام زمان (عج) قرآن است و نور نبی مکرم اسلام را در این عالم پرتوافشانی می‌کند.

شاهرخی با تأکید بر اینکه نبی مکرم اسلام همیشه در مقابل فاطمه (س) بلند می‌شد شتابان به سمت او می‌رفت و بر دستش بوسه می‌زد، ادامه داد: این اوج احترام پیامبراکرم (ص) به دختر خود در شرایطی بود که رفتار‌های نامناسبی با دختران صورت می‌گرفت به طوری که آنان را زنده به گور می‌کردند.

نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به اینکه مقام و فضیلت مادر جایگاهی است که بهشت زیر پای او قرار دارد، ادامه داد: وقتی فعالیت‌های فرهنگی را با قبل و بعد جاهلیت یا قبل و بعد انقلاب مقایسه می‌کنیم می‌بینیم تمام بستر‌ها برای رشد و کمال بانوان فراهم است و باید ادامه پیدا کند.

وی تربیت خانواده و محوریت خانه بودن را وظیفه منحصر به فرد مادران دانست و گفت: مادر در کانون خانواده محور مهر و محبت است و هیچ کس نمی‌تواند مرکزیت زن را انجام بدهد کمااینکه نسل امروز ما در اثر مهر و محبت خانواده شکل گرفته و هیچ کس نمی‌تواند این وظیفه را انجام بدهد.

شاهرخی با تأکید بر اینکه نظام سلطه به دنبال این است که نقش دیگری برای بانوان تعریف کند و چنین تلقی کند بانوان پر کننده اوفات فراغت انسان‌های هوسباز هستند و برای این کار شرکت، کمپانی و رسانه دارد، اظهار کرد: توطئه‌های نظام سلطه برای تغییر جایگاه زن با بدلباسی، عدم توجه به پوشش آغاز می‌شود و گام به گام جلو می‌رود تا جایی که مهر و محبت درون خانواده جای خود را به مهر به حیوانات بدهد و به دنبال آن حیوان گردانی در صحن اجتماع رونق بگیرد.

امام جمعه خرم‌آباد با اشاره به اینکه دشمنان می‌خواهند فرهنگ غربی خود را به جامعه تزریق کنند و فرهنگ اصیل اسلامی را تحت سلطه خود قرار دهند، افزود: خیریه آبشار عاطفه‌ها در جهت تبیین فرهنگ اسلامی گام‌های خوبی برداشته و در جهت محرومیت‌زدایی ارتباط عاطفی با کانون‌های خانواده‌های محروم موفق عمل کرده است.

وی با بیان اینکه هر چه آموزه‌های فاطمی گسترش پیدا کند عمق آن در جامعه بیشتر نفود می‌کند و برنامه‌های ضدفرهنگی دشمنان بی‌اثر می‌شوند، ادامه داد: باید آموزه‌های فاطمی را تعمیق دهیم و نسبت به فرهنگ مخرب حالت تهاجمی داشته باشیم.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : خبرنگاران جوان