دالوند گفت:‍ توسعه گردشگری ارتباط مستقیم با توسعه لرستان دارد و به منظور توسعه گردشگری استان از ظرفیت نخبگان و نیروهای توانمند استفاده خواهد شد.

به گزارش خبرافلاک به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری لرستان، دالوند اظهار داشت: محور اصلی برگزاری نمایشگاه در رابطه با معرفی ظرفیت ها و توانمندی های استان است و ضرورت دارد به بهترین شکل ممکن در این نمایشگاه حضور داشته باشیم، در همین راستا وظایف محوله به دستگاه های اجرایی متناسب با عملکرد آنها مشخص و اعلام گردید.

وی افزود: ظرفیت ها و موهبت های خدادادی استان مانند میراث‌فرهنگی، تاریخی و طبیعت بکر و دست نخورده از مهمترین دلایل برای معرفی لرستان به عنوان مقصد گردشگری است که در نمایشگاه تهران این موضوع از محورهای اصلی خواهد بود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان تصریح کرد: توسعه گردشگری ارتباط مستقیم با توسعه استان دارد و به منظور توسعه گردشگری استان از ظرفیت نخبگان و نیروهای توانمند استفاده خواهد شد.

وی عنوان کرد: جذب گردشگر، توسعه زیرساخت ها، مسائل فرهنگی و معرفی استان به گردشگران سهم بسزایی در توسعه لرستان، ایجاد اشتغال و کسب درآمد دارد که در این رابطه نیازمند ایجاد تحول هستیم.

دالوند یادآور شد: برندسازی محصولات و سوغات لرستان از نکات مهم در جذب سرمایه و رونق گردشگری است که باید در این زمینه اقدامات لازم صورت پذیرد.

وی راه برون رفت استان از مشکلات اقتصادی را حمایت از بخش خصوصی عنوان کرد و گفت: با توجه به وضع موجود و مشکلات اقتصادی، بهترین راه حل سرمایه گذاری با استفاده از توان بخش خصوصی برای پویایی اقتصاد لرستان است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان خاطرنشان کرد: اولویت اول استان در توسعه گردشگری است و برای تحقق این امر از نخبگان و صاحبان فکر برای اجرای برنامه های عملیاتی بهره گیری خواهد شد و داشتن طرح جامع گردشگری، برنامه ریزی، کار علمی برای جذب گردشگر و تشکیل کارگروه گردشگری در دستور کار قرار می گیرد.

وی با تاکید بر مستندسازی نمایشگاه اظهار داشت: حضور صدا و سیما، رسانه ها و روابط عمومی برای انعکاس ظرفیت ها در نمایشگاه ضرورت دارد.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : سفیر افلاک