مدیر گروه پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های واگیر دار دانشگاه علوم پزشکی لرستان با اشاره به اینکه ما یکی از استان‌های خوب در تزریق واکسن کرونا هستیم، گفت: نود درصد از واجدین شرایط دز اول و ۷۷ درصد نیز دوم واکسن را تزریق کرده‌اند.

به گزارش خبر افلاک ، حمید مخیری با اشاره به اینکه تا روز گذشته ۳ میلیون ۲۳۳ هزار و هشتصد و چهار هزار دز واکسن کرونا وارد استان شده، عنوان کرد: کل واجدین شرایط واکسن کرونا در استان یک میلیون و ۴۲۸ هزار نفر است.

وی افزود: تاکنون بیش از ۲ میلیون و ۶۴۰ هزار  دز ازاین واکسن تزریق ، یک میلیون و ۲۸۰ هزار نوبت اول تزریق  و یک میلیون و ۹۲ هزار نوبت دوم و نوبت سوم ۲۶۵ هزار سوم تزریق شده است.

مدیرگروه پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های واگیردار دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: واکسن به اندازه کافی در استان وجود دارد، همچنین همه انواع واکسن‌ها در لرستان موجود است.

مخیری با بیان اینکه تاکنون نود درصد واجدین شرایط دز اول واکسن را دریافت کرده‌اند، عنوان کرد: ۷۷ درصد از واجدین شرایط نوبت دوم و  ۱۹ درصد نوبت سوم را دریافت کرده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: لرستان یکی از استان‌های خیلی خوب در خصوص تزریق  واکسن کرونا است.

مدیر گروه پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های واگیردار دانشگاه علوم پزشکی لرستان در خصوص شرایط کرونایی استان نیز توضیح داد:  وضع آبی است، اما به دلیل وجود اُمیکرون ممکن است بحرانی شوند زیرا این سویه سرعت انفجاری دارد. 

مخیری تاکید کرد: بهترین روش برای  جلوگیری از ا میکرون  تزریق نوبت دوم و سوم واکسن کرونا، رعایت پروتکل‌های بهداشتی و دوری از تجمعات است.

وی در پایان صحبت‌های خود گفت: افرادی که دز دوم و سوم واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند ابتلا به امیکرون آنها خفیف است.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس