نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به اجرای رزمایش مشترک بین سه کشور ایران،روسیه و چین در خلیج فارس و دریای عمان گفت: این رزمایش هشداری برای ناقضان قوانین بین الملل در دریاست که بدانند جمهوری اسلامی در دفاع از منافع خود و بهره برداری از منافع دریایی مصمم است و در این جهت دارای برنامه و اهل اقدام در حفظ منافع خویش است.

به گزارش خبرافلاک حجت الاسلام سید احمد رضا شاهرخی در خطبه های نماز جمعه این هفته در مصلی الغدیر خرم آباد با اشاره اثربخشی واکسیناسیون کرونا اظهار داشت: کشور و استان ما همچنان مبتلا به ویروس کروناست و هر از چند گاهی ویروس های جهش یافته ای در جهان منتشر می شود ولی میزان مرگ و میر در کشور ما بواسطه گسترش تزریق واکسیناسیون کاهش یافته است؛عقل،شرع، منطق و انصاف حکم می کند که در راستای مرحله سوم واکسیناسیون ،رعایت فاصله اجتماعی، اصول بهداشتی و استفاده از ماسک همراهی شود.

وی افزود:خداوند را برای بارش برف و باران بی حد و نامحدود سپاسگزاریم که این نعمت الهی را بر کشور و استان ما ارزانی داشت و از ذات او درخواست می کنیم این نعمت را همچنان بر سرزمین های ما نازل کند.

نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به سالروز میلاد حضرت زهرا سلام الله علیها عنوان کرد:خداوند متعال نعمت های زیادی را به رسول اکرم (ص) عطا نمود ولی دو نعمت قرآن و عترت،اهل بیت عصمت و طهارت از بقیه سرآمد هستند؛ پروردگار خیر کثیر یا کوثری به نام فاطمه را به نبی اکرم (ص) ارزانی داشت که آن دو حقیقت از طریق فاطمه(س) در این عالم جاری شد وهمچنان با حضور امام دوازدهم این دو حقیقت در این عالم جاری و ساری است.

شاهرخی خاطرنشان کرد: امام عصر (عج) که نور نبی اکرم( ص) را در عالم پرتو افشانی می کند از طریق این بانو با عظمت است،آنچه برای ما اهمیت دارد پیروی از گفتار و رفتار فردی و خانوادگی آن حضرت است.

وی با اشاره به تقارن میلاد بنیان گذار جمهوری اسلامی و صدیقه طاهره (س) تصریح کرد:امام سرنوشت ایران اسلامی و تاریخ جهان را دگرگون و متحول کرد و با قیامش عدالت خواهی را گسترش و پنجه در پنجه زورگویان عالم انداخت و در یک کلام اسلام ناب را احیا کرد و به مسلمانان،آزادیخواهان جهان،مستضعفان و ملت ما عزت و شکوه هدیه کرد؛ برهمه ماست که راه، اهداف و آرمان و ارزش های امام راحل را پاس بداریم.

نماینده ولی فقیه در لرستان بیان کرد:ریاست جمهوری به دعوت رئیس جمهور روسیه به این کشور سفر کردند و در این دیدار موضوعات مهم و روابط دو جانبه و منطقه ای برای توسعه مناصبات در حوزه های اقتصادی،تجاری، امنیتی دفاعی و آخرین تحولات منطقه مورد گفت و گو قرار گرفت.

وی تاکید کرد: انتظار می رود مسئولان نسبت به اجرایی نمودن مصوبات گام مهم و ارزشمندی در جهت صادرات و واردات برای توسعه و رشد کشور بردارند؛ همچنین اجرای رزمایش بین سه کشور ایران،روسیه و چین در خلیج فارس و دریای عمان هشداری برای ناقضان قوانین بین الملل در دریاست که بدانند جمهوری اسلامی در دفاع از منافع خود و بهره برداری از منافع دریایی مصمم است و در این جهت دارای برنامه و اهل اقدام در حفظ منافع خویش است.

انتهای پیام/