آزادبخت با اشاره به شناسایی ۴ مورد بیمار مبتلا به امیکرون، گفت: ضریب واکسیناسیون دوز اول کرونا در لرستان از میانگین کشوری بالاتر است.

به گزارش خبر افلاک ، صالح آزادبخت ، اظهار داشت: تاکنون در استان لرستان بیش از ۹۰ درصد دوز اول، ۷۶ دوز دوم و ۱۸ درصد دوز سوم کرونا را دریافت کردند که در مجموع ضریب واکسیناسیون دوز اول کرونا در لرستان از میانگین کشوری بالاتر است.

وی افزود: میانگین واکسیناسیون کشوری بیش از ۸۱ درصد است که در استان لرستان این ضریب ۹۰ درصد می باشد و ضرورت دارد مابقی افرادی که تاکنون برای دریافت واکسن اقدام نکرده اند، هرچه سریعتر این واکسن را دریافت نمایند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی لرستان تصریح کرد: طی چند ماه اخیر مشخص شد که واکسیناسیون، موثرترین راه برای جلوگیری از شیوع کروناست، البته در کنار واکسیناسیون، رعایت شیوه نامه های بهداشتی الزامیست و کسانی که واکسن نزده اند احتمال ابتلا به کرونا در این افراد زیاد است.

آزادبخت با اشاره به ضرورت تزریق دوز سوم کرونا، عنوان کرد: از دوز سوم به عنوان دوز یادآور یاد می شود و با توجه به اینکه وقتی مدتی از تزریق واکسن می گذرد، اثربخشی آن کم می شود به همه افرادی که دو دوز واکسن را دریافت کرده و مدت زمان اعلام شده گذشته است، توصیه می شود حتما نسبت به تزریق دوز سوم نیز اقدام نمایند.

وی بیان کرد: تزریق واکسیناسیون سبب می شود که از ابتلا جلوگیری شود و در صورت ابتلای افرادی به کرونا، به صورت خفیف درگیر می شوند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی لرستان خاطرنشان کرد: تاکنون فقط چهار مورد ابتلای افراد به امیکرون در استان شناسایی شده ولی همه شهروندان استفاده از ماسک، رعایت فاصله، دوری از مراکز پرجمعیت را حتما مد نظر داشته باشند.

آزادبخت گفت: خوشبختانه در حال حاضر آمار مرگ و میر طی چند هفته اخیر صفر و یا یک بیمار بوده و بستری های کرونا به زیر صد نفر رسیده است.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : سفیر افلاک