رییس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: با توجه به کیفیت و استانداردهای لازم بقایای سموم و کودشیمیایی محصولات گلخانه‌ای استان بازار هدف ما خارج از کشور است و در این خصوص مشکلی نداریم.

به گزارش خبر افلاک ، اسفندیار حسنی مقدم شامگاه چهارشنبه در گفت‌وگو با رسانه‌ها با اشاره به اینکه توسعه کشت محصولات گلخانه‌ی یکی از اولویت‌های ما در سازمان جهاد کشاورزی است، عنوان کرد: سطح زیر کشت گلخانه‌ای استان ۷۲ هکتار است که از این میزان ۴۹ هکتار به کشت صیفی و سبزیجات شامل گوجه، خیار و فلفل دلمه‌ای اختصاص دارد.

وی افزود: از این سطح سالانه ١٠ هزار تن محصول برداشت می‌شود که ١٠ برابر تولید در فضای آزاد است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: ۲۲ هکتار نیز به کشت گل و گیاهان زینتی اختصاص پیدا کرده و سالانه حدود ١٠ میلیون شاخه گل بریده برداشت می‌شود.

به گفته حسنی مقدم یک و نیم هکتار نیز به کشت گیاهان دارویی به ویژه آلوئه ورا اختصاص دارد که سالانه ۸۰ تن برداشت می‌شود.

وی با اشاره به مزایای کشت گلخانه‌ای گفت: تولید ده برابری، کاهش مصرف آب، اشتغال و توجیه اقتصادی از مزایای کشت گلخانه‌ای است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی لرستان با بیان اینکه ۱۲ شهرک گلخانه ای با مساحت ۴۳۰ هکتار هم آماده واگذاری به سرمایه‌گذار و هلدینگ‌های اقتصادی است، افزود: امیدوارم در سال‌های پیش رو شاهد جهش در تولیدات گلخانه‌ای استان باشیم.

حسنی مقدم با اشاره به اینکه سازمان جهاد کشاورزی آماده ارائه مجوز به متقاضیان کشت گلخانه‌ای است، گفت: پرداخت تسهیلات با نرخ کم و دوره بازپرداخت طولانی را هم داریم، البته اکنون با محدودیت منابع مالی مواجه هستیم اما رفع مشکل را در دستور خود قرار داده‌ایم.

وی در خصوص بازاریابی و صادرات محصولات گلخانه‌ای نیز توضیح داد: با توجه به کیفیت و استانداردهای لازم بقایای سموم و کودشیمیایی محصولات گلخانه‌ای استان بازار هدف ما خارج از کشور است و در این خصوص مشکلی نداریم.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس