برنا گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 14 روز هوای استان لرستان ناسالم بوده است.

به گزارش خبر افلاک ، الهام برنا ، با اشاره به ۲۹ دی ماه روز هوای پاک، اظهارداشت: شعار این روز هوای پاک، «حقوق عامه، اراده ملی» نامگذاری شده که در همین راستا چندین برنامه مختلف ورزشی، بازدید از معاینه فنی و برنامه های دیگری در استان اجرا می شود.

وی افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۴ روز هوای استان با آلودگی همراه بوده که ۱۰ روز شرایط هوا ناسالم و چهار روز در حد خیلی ناسالم بوده است.

معاون محیط زیست لرستان با اشاره به اینکه در استان هشت ایستگاه سنجش هوا وجود دارد، گفت: میزان آلایندگی هوا توسط این ایستگاه ها بررسی می شود که خوشبختانه لرستان کانون گرد و خاک ندارد و آلودگی ها و گرد و غبارها ناشی از استان های دیگر است.

برنا با بیان اینکه کمربند سبز نقش مهمی در کاهش آلایندگی هوا دارد، تصریح کرد: ۲۰ دستگاه مرتبط با این برنامه باید در راستای کمربند سبز فعالیت داشته باشند البته این نیاز به اعتبار دارد ولی دستیابی به هوای پاک وظیفه یک دستگاه نیست و همه دستگاه ها باید پای کار باشند.

وی بیان کرد: میزان فضای سبز استان با استاندارها فاصله دارد که از نظر محیط زیست فضای سبز، فضایی مشجر است که باید برای رسیدن به استاندارهای فضای سبز تلاش کرد.

برنا خاطرنشان کرد: عوامل دیگری مانند واحدهای تولیدی هستند که به دلیل عدم رعایت برخی از قوانین و مقرارت محیط زیست، سبب آلودگی هوا می شوند که این واحدها به صورت مستمر بازرسی می شوند و این واحدها ملزم به رفع نقش هستند.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : سفیر افلاک