مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان گفت: ۲۲ تیم عملیاتی در همه محورهای استان مستقر هستند و کار امداد و نجات افرادی که در برف و باران گرفتار شده‌اند را انجام می‌دهند.

به گزارش خبر افلاک ، صارم رضایی با اشاره به اینکه تاکنون اثری از مفقود شده در جریان سیل آزاد راه خرم‌آباد – پل زال نیست، اظهار کرد: تیم‌های امدادی مستقر در منطقه کار جستجو را آغاز کردند اما تاکنون به نتیجه‌ای نرسیدند.

وی در خصوص وضع آزاده راه خرم‌آباد_ پل زال نیز توضیح داد: لاین برگشت باز و لاین خرم‌آباد به سمت اندیمشک تا اطلاع ثانوی مسدود است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان با اشاره به اینکه شب گذشته نیز بازدیدی به همراه معاون عمرانی و مدیرکل بحران از محور خرم‌آباد -بروجرد- اراک داشتیم، گفت: به دلیل بارش سنگین برف این محور چند ساعتی مسدود بود که پس از بازدید و با ‌‌فراخوان دستگاه‌های برف‌روب و شن پاشی محور مجددا باز شد.

رضایی بیان کرد: در حال حاضر ۲۲ تیم عملیاتی جمعیت هلال احمر در همه محورهای استان مستقر هستند تا در صورت نیاز کار امداد رسانی را انجام دهند.

وی در پایان صحبت‌های خود عنوان کرد: در یکی دو روز گذشته تیم‌های امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان به ۴۰۰ نفر که بر اثر بارش برف و باران در جاده‌های استان گرفتار شده بودند کمک کردند.

شایان ذکر است بار‌ش برف در جاده‌های کوهستانی و گردنه‌های استان لرستان از یکی دو روز قبل آاز شده و همچنان در برخی مناطق و شدت و ضعف شاهد بار‌ش برف و کولاک هستیم. 

عوامل راهداری به صورت مداوم در حال برف روبی هستند اما در عین حال برخی جاده‌های روستایی در ازنا و الیگودرز مسدود هستند. 

احمد دالوند معاون عمرانی استاندار لرستان نیز شامگاه شنبه از برخی گردنه‌های برف گیر استان بازدید کرد و به صورت میدانی بر روند خدمات رسانی دستگاه‌های خدماتی نظارت کرد. 

انتهای پیام/

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس