نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به این که غیرت دینی به یک معنا در مقابلش سکولاریسم است گفت:دشمن به دنبال دین زدایی و تبلیغ نفی حاکمیت دینی در اذهان است تا اراده ها را سست و منفعل کند به دنبال نفی و تضعیف اصول انقلاب اسلامی در باورهاست و این در حالی است که مردم ما با شور، شعور و با غیرت دینی و عقلانیت بر اصول انقلاب اسلامی مستحکم ایستاده اند که باید نصب العین رفتار ما باشد.

به گزارش خبرافلاک

حجت الاسلام سید احمد رضا شاهرخی، در خطبه های نماز جمعه این هفته در خرم آباد ضمن سفارش همگان به رعایت تقوا الهی و عمل صالح اظهار داشت: مقام معظم رهبری در سخنرانی ۱۹ دی ماه ۱۴۰۰ به مناسبت بزرگداشت قیام مردم قم در سال ۱۳۵۶ نکاتی را فرمودند که ما به محورهایی اشاره می کنیم ، ایشان بر وحدت و غیرت دینی تاکید کردند و از هرگونه تقابل با یکدیگر به خاطر اختلاف در سلیقه، رفتار و منش خودداری کنیم و به این اختلاف ها دامن نزنیم.

وی افزود:غیرت دینی به یک معنا در مقابلش سکولاریسم است دشمن به دنبال دین زدایی و تبلیغ نفی حاکمیت دینی در اذهان است تا اراده ها را سست و منفعل کند به دنبال نفی و تضعیف اصول انقلاب اسلامی در باورهاست و این در حالی است که مردم ما با شور، شعور و با غیرت دینی و عقلانیت بر اصول انقلاب اسلامی مستحکم ایستاده اند که باید نصب العین رفتار ما باشد.

نماینده ولی فقیه با اشاره به تاکید رئیس جمهور در امر مبارزه با گرانفروشی عنوان کرد: رئیس جمهور چندین بار بر مبارزه با گرانفروشی و جلوگیری از آن تاکید کردند و گفتند در این مسیر اگر و توجیهی قابل قبول نیست باید به هر شکلی جلوی گرانی گرفته شود و وضعیت بازار کنترل شود و نباید از بازار غفلت کرد چراکه آرامش مردم ما در بازار است.

شاهرخی خاطرنشان کرد: باید از اتحادیه اصناف و بازار،سازمان صمت، جهاد کشاورزی،تعزیرات حکومتی و در صورت لزوم از بسیج هم کمک گرفته شود تا مانع گرانفروشی شد؛ افرادی که در این راه نمی توانند موفق عمل کنند، جای خود را به افراد توانمند بدهند، افرادی که دارای برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت باشند واز جامعه نخبگانی کمک بگیرند.

وی با اشاره به برگزاری اجلاسیه مشترک مدرسین حوزه علمیه قم با علمای سراسر کشور تصریح کرد: در این اجلاسیه بر حمایت از نظام اسلامی برای رسیدن به آرمان ها،ارزش هلی اسلامی و حاکمیت اسلام،حمایت از برنامه های ریس جمهور و دولت سیزدهم با رویکرد عدالت اجتماعی، اقتصاد مقاومتی و رسیدگی به معیشت مردم ، تاکید بر بعد تربیتی مساجد با محوریت امامان تاکید شد.

امام جمعه خرم آباد با اشاره به این که رسالت حوزه علمیه تولید و تبیین مقررات اسلامی در ساعت های زندگی و حرکت به سمت تمدن نوین اسلامی است بیان کرد:در لرستان نیاز داریم مساجد ارتقا پیدا کند نماز صبح،ظهر،عصر، مغرب و عشا باید در مساجد برگزار شود قابل قبول نیست مساجد نماز ظهر آن ها تعطیل شود ائمه جماعت می گویند ما می رویم مردم حضور پیدا نمی کنند این مسیر، مسیر نشات انقلاب نیست انقلاب اسلامی در فراز و نشیب های انقلاب با محوریت مساجد و ائمه جماعت بود.

وی با اشاره به سالروز وفات حضرت ام البنین سلام الله علیها در ۲۶ دیماه یاد آور شد: از روزی که این بانو وارد منزل امیرمومنان (ع) شد خدمتگزاری به فرزندان صدیقه طاهره (س) را اولویت قرار داد وقتی خبر شهادت حضرت عباس (ع)، عبدالله،جعفر و عثمان را به او دادند خبر از وضعیت امام حسین (ع) می گرفت و فرمودند هرچه زیر آسمان است و فرزندانم فدای امام حسین (ع) شوند.

شاهرخی با اشاره به عصاره وجودی بانوی مجاهده گفت: ایمان مستحکم ‌و راسخ،بصیرت،روحیه جهادی و آمادگی برای مبارزه و حضور در میدان های سخت و تبعیت از امام خویش او را در تاریخ اسلام ماندگار کرد. مادران و همسران شهدا مقام و منزلتی متصل به مقام و فضیلت شهدا دارند و مادرانی که از دو ویژگی صبوری و فداکاری را برخوردارند الگو شایسته بانوان امروز و آینده هستند.

انتهای پیام/