معاون رییس جمهور و رییس سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: ۱۷ هزار نفر از فرزندان شهدا و جانبازان بالای ۷۰ درصد امسال و سال آینده استخدام دولت می‌شوند.

به گزارش خبر افلاک ، امیرحسین قاضی زاده هاشمی معاون ریس جمهور و رییس سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت:هم اکنون ۳۳ هزار نفر از فرزندان شهدا و جانبازان بالای ۷۰ درصد فاقد شغل هستتد که از این میان ۱۷ هزار نفر به استخدام دولت درخواهند آمد.

هاشمی با بیان اینکه در بعضی استان‌ها مانند لرستان نرخ بیکاری بیشتر است ادامه داد: دولت مردمی سیزدهم ۲ برنامه در حوزه مسکن و اشتغال را در دستورکار قرار داده است که همه وظیفه داریم برای اشتغال ایثارگران بخصوص در لرستان طی یک بازه چهار ساله با کمک بقیه دستگاه‌ها و محوریت استانداری اقدام جدی داشته باشیم.

او گفت: برنامه ویژه‌ای برای فرزندان شهدا و جانبازان بالای ۷۰ درصد داریم که برای اشتغال حدود ۱۷ هزار نفر طی امسال و سال آینده ظرفیت سازی و تاکنون یک آزمون استخدامی برگزار شده است.

 معاون ریس جمهور و رییس سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه در این راستا ۲ آزمون دیگر نیز برگزار خواهد شد تصریح کرد: این طرح مشکل بیکاری را برطرف نمی‌کند، اما نرخ بیکاری را بشدت کاهش می‌دهد چراکه برنامه جدی دولت این است که در چهار سال؛ بیکاری در حد بسیار زیادی کاهش یابد.

هاشمی گفت: ساماندهی گلزار شهدای کشور و لرستان که به بنیاد شهید واگذار شده تا سال ۴۰۲ به اتمام می‌رسد.

او افزود: بخشی از شرکت‌های اقتصادی و وابسته به بنیاد طی گذشته دور در برخی پروژه‌ها سرمایه گذاری یا پیمانکاری کرده اند که امسال تیمی برای بررسی این طرح‌ها در سازمان اقتصادی کشور مستقر شده است که یا خاتمه پیمان دهند و یا با تجهیز منابع؛ این پروژه‌ها تا پایان سال تعیین تکلیف می‌شود.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : خبرنگاران جوان