معاونت علمی،پژوهشی بسیج فرهنگیان لرستان گفت:کتاب نظام مسائل آموزش و پرورش استان لرستان در شش فصل طی مدت ۵ ماه تدوین شده است، در مرحله ویرایش نهایی و چاپ قرار دارد، پس از چاپ به عنوان یک سند علمی، راهبردی از نظام مسائل آموزش و پرورش استان لرستان رونمایی می شود.


دکتر سید سجاد راستخانه، در گفت و گو با خبرافلاک اظهار داشت:یکی از اقدامات مهم در حوزه معاونت علمی بسیج فرهنگیان لرستان، تشکیل کارگروه تحول بوده است،  که در اولین قدم  و به منظور بالا بردن سطح کارشناسی این کارگروه، کمیته ای تشکیل گردید که  شامل پژوهشگران نخبه و فرهنگیِ دغدغه مند انقلابی و  مدرک دکترای تخصصی مرتبط را دارند.


وی افزود: بررسی تاثیر سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در ایجاد تحول در آموزش و پرورش، تشکیل هسته های دانشی پایگاه های بسیج فرهنگیان، شناسایی و تقدیر از هسته های دانشی برتر،برگزاری مراسم سالانه ی پایگاه های برتر بسیج فرهنگیان و تجلیل از نخبگان علمی و فن آوری،طرح تولید فصلنامه علمی پژوهشی بسیج فرهنگیان، تشکیل هسته های گفتمان ساز پایگاه های شهرستان ها و مناطق استان؛ شناسایی و تقدیر از هسته های برتر گفتمان ساز و برگزاری کارگروه تحول با نگاه به سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری به فرهنگیان و دانش آموزان ۶ محور برنامه های اجرایی علمی،پژوهشی بسیج فرهنگیان لرستان است.

معاونت علمی،پژوهشی بسیج فرهنگیان لرستان عنوان کرد: در وزرات آموزش و پرورش یک زبان مشترک داریم و آن عملیاتی کردن اهداف سند تحول است و اجرای هر گونه برنامه و فعالیت مغایر با اهداف سند پذیرفته نیست؛سند تحول بنیادین، ما را ناگزیر به شناسایی اولویت ها می کند و لذا باید برای اجرای سند تحول، همه امکانات و ظرفیت ها بسیج شوند.

راستخانه با بیان این که تعلیم و تربیت فرایندی تعاملی، تدریجی و یکپارچه است که زمینه تحقق آگاهانه و اختیاری مراتب حیات طیبه را فراهم می کند خاطرنشان کرد: اعضای کارگروه در تعامل و تفاهم مشترک بر شناسایی نظام مسائل آموزش و پرورش بر اساس اسناد راهبردی بالادستی اقدام می کنند.
وی یادآور شد:ابلاغ سیاست های کلی تحول در آموزش و پرورش، سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش،برنامه ششم توسعه، سند الگوی اسلامی_ایرانی پیشرفت، سند چشم انداز جمهوری اسلامی ایران در افق ۱۴۰۴، بیانیه گام دوم،نقشه جامع علمی کشور،سند ۱۰ ساله اعتلای  بسیج، هشت سند راهبردی بالادستی به شمار می رود.

راستخانه گفت: کتاب نظام مسائل آموزش و پرورش استان لرستان در شش فصل طی مدت ۵ ماه تدوین شده است و در مرحله ویرایش نهایی و چاپ قرار دارد، پس از چاپ به عنوان یک سند علمی، راهبردی از نظام مسائل آموزش و پرورش استان لرستان رونمایی می شود.


انتهای پیام/