استاندار لرستان گفت: عملیات اجرایی دو پروژه راه‌آهن و سد معشوره از ابتدای بهمن ماه امسال آغاز می شوند.

به گزارش خبر افلاک ، فرهاد زیویار با اشاره به توافق شش هزار و ۷۵۳ میلیارد تومان برای اجرای پروژه‌های عمرانی سفر رئیس جمهور به لرستان گفت: علاوه بر اعتبارات پروژه‌های عمرانی، اختصاص بالغ بر ۷۷۲ میلیارد تومان تسهیلات برای استان مورد توافق با نهاد ریاست جمهوری قرار گرفته است.

وی گفت: همچنین میزان سرمایه گذاری‌ها برای لرستان ۴۱۰ میلیارد تومان است، مجموع موارد یاد شده برای لرستان هفت هزار و ۹۳۴ میلیارد تومان است.

استاندار لرستان با تاکید بر اینکه این میزان اعتبار فعلاً مورد توافق قرار گرفته چرا که برای تصویب فرآیند‌های دیگری نیاز دارد، گفت: بخشی از مصوبات سفر به جلسات کارشناسی است که آن‌ها را تا معاونت اجرایی رئیس جمهور دنبال می‌کنیم، بخشی، جلسه با معاون اول رئیس جمهور، بخش دیگر، جلسه با حضور شخص رئیس جمهور در استان و بخش دیگر آن نکاتی است که توسط نمایندگان ویژه رئیس جمهور مانند وزرا، معاونین وزرا و… که به مناطق مختلف اعزام شده‌اند، است، این‌ها نیز جای توافق و تصویب هم دارند و ممکن است به مجموع ۱۷۰ مصوبه یاد شده اضافه شوند.

زیویار در ادامه سخنان خود با تاکید بر اینکه اعتبارات یاد شده، جدا از اختصاص اعتبار برای چند پروژه اصلی لرستان از جمله سد معشوره و راه آهن است گفت: استارت و عملیات اجرایی این دو پروژه قبل از پایان دی ماه و تا اوایل بهمن ماه با هم آغاز خواهد شد.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : خبرنگاران جوان