نماینده ولی فقیه در لرستان گفت:تاکید می کنیم فصل الخطاب،فهم اصول و سیاست های کلام امامین انقلاب است تا بدین وسیله از تشتت و اختلاف جلوگیری شود؛یکی از فلسفه های وجودی نماز جمعه در هر استانی،ایجاد همگرایی و انسجام در تبیین اصول امامین انقلاب است.

به گزارش خبرافلاک حجت الاسلام سید احمد رضا شاهرخی در خطبه های نمازجمعه این هفته در خرم آباد ضمن سفارش همگان به تقوای الهی اظهارداشت: با توجه به این که همچنان در استان و کشور ما ویروس کرونا وجود دارد لازم است اصول بهداشتی و استفاده از ماسک را رعایت کنیم چرا که با افزایش و گسترش بیماری، اقتصاد و معیشت مردم دچار مشکل و مختل می شود و مسائل دینی را هم تحت الشعاع قرار می دهد.

وی با اشاره به برپایی برنامه های دهه بصیرت و دهه فاطمیه افزود:برپایی خیمه های حضرت فاطمه سلام الله علیها در محلات و کوچه ها و خیابان ها نسبت به سال های پیشین چشم گیرتر بود و این گونه تعظیم شعائر الهی قابل تقدیر است.

نماینده ولی فقیه در لرستان عنوان کرد: فاطمه سلام الله علیها مادر یازده امام و پیشوا قرار دارد الگو ما مادرمان حضرت زهرا سلام الله است. از در دهه فاطمیه و بصیرت و ارتحال ایشان به هر نحوی شرکت کردند در هر منزل و محفلی در کنار این ها توزیع نذورات در بین عزاداران و بسته های معیشتی به نیت حاج قاسم چنین اقداماتی انجام دادند تشکر می کنیم و این نوع برنامه ها حاکی از این است که مردم ما بانوان و دختران ما با آموزه های فاطمی آشنا و علاقمند هستند.

شاهرخی تصریح کرد: بر اصحاب فرهنگ، ادب و موسسات فرهنگی تبلیغی که با محوریت مساجد فعالیت های نبوی علوی و فاطمی را گسترش دهند؛ از ظرفیت گروه های جهادی و صاحبان تفکر اندیشه استفاده کنند تا این اموزه ها به سطوح مختلف جامعه سرایت کند. انسجام، همگرایی و وحدت اقشار مختلف باید نتیجه این مراسمات باشد.

وی خاطرنشان کرد: مساجد محل اجتماع مومنین است و نماز جمعه قرار گاه فرهنگی و سیاسی هر شهر است هر جریانی که اقداماتش متصل به قلب فرهنگی باشد و در راستای همان اصول کلی که در این اجتماع بزرگ سیاسی گفته می شود باشد، هیچ گاه در دام تفرقه نمی افتد.
امام جمعه خرم آباد بیان کرد:سیاست کلی امامین انقلاب اسلامی روشن و واضح است و در این دوسال بارها در این اجتماع با نمازگزاران در زمینه های مختلف فرهنگی، سیاسی اجتماعی، اداری و….صحبت شده است هرشخص و جریان خود می داند تا چه میزان فعالیت هایش بر انسجام، همگرایی و وحدت حول محور اصول امامین انقلاب اسلامی بوده است.

وی یاد آور شد: تاکید می کنیم فصل الخطاب،فهم اصول و سیاست های کلام امامین انقلاب است تا بدین وسیله از تشتت و اختلاف جلوگیری شود؛یکی از فلسفه های وجودی نماز جمعه در هر استانی،ایجاد همگرایی و انسجام در تبیین اصول امامین انقلاب است .
نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به این که حوزه های علمیه، مساجد، روحانیت و اساتید حوزه علمیه در هر استان مرکز و کانون های سرچشمه معارف اسلامی هستند گفت:
کسی بدون ارتباط و تعامل با این ها بخواهد اموزه اسلامی را تبلیغ کند آسیب زننده است؛ و هر جریان دینی و مذهبی به دور از تعامل با این مراکز دینی،بخواهد برای خودش جایگاهی تعریف کند بابد در راه و روش خود تجدید نظر کند.