حسنوند،حقوقدان و مدرس دانشگاه گفت:انتقام سخت یک انتقام راهبردی است؛ یک انتقام کوتاه مدت و یا موردی نیست، و آن انتقام راهبردی در واقع بیرون نمودن آمریکایی ها از منطقه خواهد بود؛فرار رذیلانه نظامیان امریکا از افغانستان و اینکه انها در حال حاضر در پی مقدمات ترک عراق هستند مقدمات بزرگ تری برای انتقام سخت است.

محمود حسنوند، در گفت و گو با خبرافلاک اظهار داشت: بعد از شهادت سردار و همراهانشان، مقام معظم رهبری در اولین پیام اصطلاح انتقال سخت را بیان کردند و این اصطلاح وارد فرهنگ و ادبیات مقاومت در سراسر دنیا شد.
وی افزود: به همین خاطر برای بسیاری از دوستان و حتی دشمنان این سوال مطرح بود که انتقال سخت چیست؟ آیا یک حمله نظامی است؟ یا حمله به منافع امریکا در منطقه است؟یا عملیات متقابل برای از بین بردن بعضی ابعاد آمریکایی که در دسترس هستند؟

حقوقدان و مدرس دانشگاه عنوان کرد: اما پاسخ به این سوال این است که، مفهوم انتقام سخت با استفاده از بیانات شفاف کننده رهبر معظم انقلاب چنین برداشت می شود که اگر به پادگان عین الاسد امریکایی ها حمله شد و برای اولین بار در دنیا این طور ضربه مهلکی به نظامیان آمریکایی و پایگاه انها وارد شد که هیمنه آن ها فرو ریخت مقام معظم رهبری این را یک سیلی تلقی کردند .

حسنوند تصریح کرد: اگرچه ایشان در بیانات بعدی انتقام سخت را برای نظام جمهوری اسلامی محفوظ دانستند و انتقام از آمران و عاملان این جنایت را لازم دانستند.

وی خاطرنشان کرد: شاید برای رسیدن به انتقام سخت مقدماتی لازم باشد که یکی از این مقدمات حمله ی به پادگان عین الاسد و ضربه زدن به منافع امریکا در آن پادگان بود و یا مقدمه دیگر حضور اشتیاق آور مردم در ایران در عراق در لبنان در سراسر جهان حتی در کشور هایی که حیاط خلوت آمریکایی ها محسوب می شدند و تجلیل و بزرگداشت از این شهید بزرگ مقدمه انتقام سخت خواهد بود.
مدرس دانشگاه تاکید کرد: انتقام سخت یک انتقام راهبردی است؛ یک انتقام کوتاه مدت و یا موردی نیست، و آن انتقام راهبردی در واقع بیرون نمودن آمریکایی ها از منطقه خواهد بود و به خواست خدا شاید مقدمه ی این انتقام در حال فراهم شدن است فرار رذیلانه نظامیان امریکا از افغانستان و اینکه انها در حال حاضر در پی مقدمات ترک عراق هستند مقدمات بزرگ تری برای انتقام سخت است.

وی با اشاره به این که انتقام سخت ممکن است سال ها طول بکشد بیان کرد: آن زمان که امریکایی ها از منطقه فرار کنند و اسرائیل فرو بپاشد آن زمان، زمان انتقام سخت خواهد بود و انتقام سخت یک هدف کوتاه مدت نیست بلکه یک هدف بلند مدت برای استقرار عدالت در سراسر جهان است.