حاج قاسم را به عنوان ناجی ملت های مظلوم می شناسند که سالها در جبهه نبرد با اهریمن ایستاد و سرانجام کمر داعش را شکست تا بتواند ملت های مظلوم را از چنگ جنایت های دشمن بیرون بیاورد.

به گزارش خبرافلاک، در طول تاریخ انسان های بزرگ و قهرمانانی در این کشور توانسته اند بدرخشند اما یکی از قهرمانان این مرز و بوم که نامش فراتر از مرزها در بین ملت های دیگر پرآوازه است، شهید حاج قاسم سلیمانی است، مرد میدان که سالها با جهاد مخلصانه در همه ابعاد یک قهرمان به تمام معنا بود.

به جرات می توان گفت حاج قاسم در همه زمینه ها یک فرد کامل و یک الگوی شاخص محسوب می شود و سال های عمر خود را با توکل و ارتباط معنوی که با خالق هستی داشت، همچنین با مجاهدت و تلاش توانست در دل همه مردم نفوذ کند تا جایی که امروز دیدن عکس و بردن نامش، افتخاری عظیم برای ایران است.

سال ها نبرد در هشت سال جنگ تحمیلی، یکی از بخش های پرافتخار کارنامه شهید سلیمانی است که فرمانده ای جوان برای دفاع از وطن سالها ایستادگی کرد، پس از دوران دفاع مقدس نیز علاوه بر اینکه یاریگر مظلومان عالم بود، هر جایی که نیاز به حضورش بود با  عشق و علاقه در میان مردم حضور پیدا می کرد تا بتواند التیام بخش دردهای مردم باشد.

سالها سربازان زیادی پا در رکاب حاج قاسم به عنوان مدافعان حرم در میدان نبرد با داعشی که توسط استکبار عَلم شده بود، ایستادند، گروه تروریستی که جنایت های آنها هیچگاه فراموش نخواهد شد، توسط بزرگ مرد میدان مبارزه، شکست خورد.

وعده های راسخ و صادق، مردمی بودن و شجاعت و اقتدارش سبب شده بود تا بسیاری از مردم چنان رابطه صمیمی با ایشان داشته باشند که در دنیا بی نظیر بود، امروز باید با صدایی بلند و رسا فریاد زد که حاج قاسم برای امنیت و عزت جان خود را تقدیم کرد و همه باید به عنوان یک سرباز با الگو گیری از رفتار و کردار این بزرگ مرد، در مسیر ترسیم شده حرکت کنیم.

در همین راستا گفتگویی تفصیلی با امیر علی حیدر امیری، تحلیلگر مسائل سیاسی غرب آسیا انجام شده است که مشروح آن را در زیر می خوانید:

اهداف آمریکا از به شهادت رساندن سردار سلیمانی چه بود؟

آمریکا بر این تصور بود که با به شهادت رساندن شهید سلیمانی، قدرت جریان مقاومت را کُند می کند اما شهادت حاج قاسم نه تنها سبب کند شدن این جریان نشد بلکه سبب شد جمهوری اسلامی ایران و سایر نیروها در جبهه مقاومت با عزمی راسخ تر در این جبهه حرکت نمایند.

امروز دشمن حتی از نام شهید سلیمانی واهمه دارد چون می داند که این چهره جهانی، نجات بخش ملتهای مظلوم بوده و با روحیه استکبار ستیزی سالها در مقابل هیولاهای استکبار ایستاد، دشمن خیال باطل می کند که با انسداد و حذف تصاویر شهید سلیمانی در برخی از پلتفرم ها می تواند یاد این بزرگ مرد را از ذهن مردم پاک کند چرا که شهید سلیمانی در قلوب ملتها جای گرفته است.

در این روزهایی که نزدیک به سالروز شهادت سردار سلیمانی است، در فضای حقیقی و مجازی از کودکان گرفته تا نوجوانان و جوانان، همه با نمادها و نوشته ها و یا گرفتن قاب عکس سردار دلها در دست، می خواهند بگویند که سرباز حاج قاسم هستند، با این اقداماتشان به دنیا اعلام می کنند هر سال که بگذرد به برکت خون سردار سلیمانی، شاهد رویش سربازان حاج قاسم هستیم که در آینده برای دفاع از ارزشها و آرمانها تا پای جان ایستاده اند.

از چند روز قبل از فرا رسیدن روز شهادت سردار سلیمانی، در شهرهای مختلف و برخی از کشورها، مردم مراسم هایی را برپا می کنند که بگویند هیچگاه ایثار و فداکاری حاج قاسم را فراموش نمی کنند.

حرکت جبهه مقاومت بعد از شهادت سردار سلیمانی چگونه بود؟

ثمره خون شهید سلیمانی، فرار آمریکا از افغانستان و منطقه بود، آمریکا سالها تلاش کرد تا نیروهای خود را در مناطقی قرار دهد تا بتواند به اهداف خود برسد ولی ایستادگی جبهه مقاومت سبب راندن آنها از منطقه شد تا با روسیاهی و دست خالی منطقه را ترک کنند و همین اقدام، افول آنها را تسریع نماید.

اقتدار و پیشروی جبهه مقاومت، شروعی بر انزوا و افول آمریکا بود که با قصد و نیت شومی وارد منطقه شده بودند، مدافعان و همرزمان حاج قاسم تا پای جان ایستادند و اجازه ندادند آمریکا و سایر همدستانش به هدف خود برسند.

امروز محور مقاومت انگیزه و قدرت بیشتری گرفته به طوری که بعد از شهادت سردار سلیمانی گروه های مقاومت زیادی در جهان ایجاد شده که در همان خط و مسیر سردار سلیمانی برای نابودی و ریشه کنی کفر و ظلم تلاش می کنند.

چه چیزی سبب شده تا حاج قاسم الگوی کشورها شود؟

در کشورهای مختلف عکس شهید سلیمانی به یک الگو و اسطوره تبدیل شده به طوری که قاب عکسی از سردار سلیمانی در بین مردم این کشورها دیده می شود و وقتی نام سردار سلیمانی را می برند از ته دل به عنوان ناجی از آن یاد می کنند و این به خاطر جانفشانی مرد میدان بوده که در این کشورها انجام داده است.

ثمره رشادت های حاج قاسم را می توان در بسیاری از کشورهای منطقه دید که طومار داعش و داعشیان را در هم پیچید و به درک فرستاد و شاهد شکستن هیمنه پوشالی نظام سلطه هستیم.

علاوه بر همه این موارد، مردمی بودن این چهره بین المللی می تواند دلیل دیگری باشد که مردم ملت های دیگر این چنین به سردار دلها علاقمند بوده و در سخنان خود می گویند که رشادت های این فرمانده قهرمان را فراموش نخواهند کرد.

هدف دشمن از تحریف چیست؟

امروز نظام سلطه سعی دارد تا با استفاده از رسانه هایی که در اختیار دارد تحریف کند، سعی دارد تا با ترفند و توطئه ها جای جلاد و شهید را عوض کند، در حالی که استکبار از نام سردار سلیمانی می ترسند اما سعی دارند تا چهره ایشان را به گونه ای دیگر نشان دهند در حالی که اگر سردار سلیمانی، داعش را زمین گیر نمی کرد امروز انفجارها در مناطق مختلف بیداد می کرد.

هیچ کسی تاکنون خدمتی را که سردار سلیمانی کرده، انجام نداده است و بدون هیچ چشم داشتی و فقط برای ایجاد امنیت و رها کردن مظلومان از زیر چکمه جلادان و جنایتکاران تلاش کرد.

امروز دشمن تلاش دارد تا شخصیت سردار سلیمانی را ترور کند، ولی هر روز که می گذرد ملت های بیشتری شخصیت و رشادت های حاج قاسم را می شناسند و آنها نیز پا در جبهه مقاومت می گذارند.

نظام سلطه همه امکانات خود را در اختیار گرفته تا بتواند نام سردار سلیمانی را در بین ملت ها کمرنگ کند اما امروز می بینیم که نه تنها در ایران بلکه در کشورهای آزادیخواه، بردن نام سردار سلیمانی افتخار است.

به هر حال امروز می بینیم هزاران زائر ایرانی و خارجی خود را به مزار سردار سلیمانی می رسانند تا از نزدیک بیعتی دوباره با سردار دلها ببندند و اعلام کنند تا ابد راهش ادامه دارد.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : سفیر افلاک