سماعی، بازیگر لرستانی در گفت و گو با خبرافلاک گفت: شهید سلیمانی مردم دار،مردم دوست و شجاع، نماد سادگی، دلسوزی، گذشت، ایثار ،غیرت و خاری در چشم دشمنان بود، حتی نامش، لرزه بر اندام دشمنان می انداخت.

محمد رضا سماعی، بازیگر لرستانی، در گفت و گو با خبر افلاک، ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهید حاج قاسم سلیمانی، اظهار داشت:شهید سلیمانی نماد سادگی، دلسوزی، گذشت، ایثار و غیرت است؛ او خاری در چشم دشمنان بود حتی نامش، لرزه بر اندام دشمنان می انداخت.

وی با اشاره به خطرات گروهک داعش برای کشورهای مسلمان افزود:با تشکیل این گروهک و سایر گروه ها،شاید ترسی در دل مردم افتاد که مبادا داعش به کشورمان وارد شود و جان و مال ‌مردم به خطر بیفتد، اما دیدیم با عکس العمل مثال زدنی ارتش و سپاه و ایثار و گذشت شهدا و مخصوصا شهدای مدافع حرم و مخصوصا شهید سلیمانی،این ترس و اضطراب، پایان یافت.

هنرمند لرستانی با بیان اینکه در طول عمرم، یکبار برای رحلت امام خمینی (ره) و بار دیگر برای شهادت شهید سلیمانی، به شدت ناراحت شدم و ناخودآگاه اشک می ریختم خاطرنشان کرد: شهید سلیمانی، نظر کرده ی خدا و بی ریا بود و دل مردم جا داشت و علی رغم اینکه نظامی بود ولی بسیار عاطفی و مهربان بود و همیشه لبخند بر لب داشت.

سماعی بیان کرد: او همیشه جلوتر از نیروهایش حرکت و آنها را راهنمایی می کرد، مردم دار و مردم دوست و شجاع بود.

طنزپرداز لرستانی با اشاره به گرامیداشت یاد و خاطره شهدا مدافع حرم تصریح کرد: شهدای ما غریب بودند و در غربت به شهادت رسیدند و خود من تا بعد از شهادت شهید سلیمانی، نمی دانستم که وی در دوران دفاع مقدس هم به طور فعالی، ایثار و از خودگذشتگی کرده است که پس از دیدن فیلم های دوران دفاع مقدس که از رسانه ملی پخش شد، متوجه شدم که او همواره در میدان جنگ و خاکریزها حضور داشته است.

سماعی با بیان اینکه هزاران شهید سلیمانی دیگر هر لحظه آماده دفاع از کشور هستند یادآور شد: شهید سلیمانی هم می توانست زندگی عادی داشته باشد و در کنار خانواده بماند، ولی با شهادتش، به الگوی مناسبی تبدیل شد و جا دارد که مسئولان هم، از غیرت او الگو بگیرند و خالصانه به مردم خدمت کنند و در رفع مشکلات، مخصوصا مشکلات اقتصادی، بکوشند.

وی گفت: آرامش امروز ملت ایران، مرهون خون شهدا است و مسئولان هم نباید شهید سلیمانی را فراموش کنند و در رفع مشکلات مردم در بخش های مختلف اقتصادی، عمران و آبادانی کشور و… کوشا باشند.

انتهای پیام /