استاندار لرستان گفت:۹دی روز بصیرت،مقابله با فتنه، مبارزه با تمامیت خواهی و انحصار طلبی، حمایت از قانون و قانون اساسی و روز عاشورایی هاست.

فرهاد زیویار استاندار لرستان ضمن گرامیداشت سالروز یوم الله تاریخی ۹ دی در سال ۸۸ اظهار داشت: یوم الله تعبیری است با ریشه تاریخی و اگر چه در متن دین ما وجود دارد اما با پیروزی انقلاب اسلامی وارد ادبیات سیاسی ما شد،اگر در روزی پشت حرکت ملت، اراده ی الهی قرار گرفت ان روز یوم الله می شود.

وی افزود: ۹دی روز بصیرت،مقابله با فتنه، مبارزه با تمامیت خواهی و انحصار طلبی، حمایت از قانون و قانون اساسی و روز عاشورایی هاست؛ در ایام الله ولایتمداری را بر تمامیت خواهی ارج می نهیم.

استاندار لرستان عنوان کرد: انقلاب اسلامی نقطه عطف در نظام سازی سیاسی مبتنی بر مردم سالاری دینی است و ارکانی دارد؛ قانون ، پارلمان و مجلس ، احزاب و تشکل ها و گروه های دارای شناسنامه و رسانه ارکان نظام سازی است و در این بین  همه ارکان یک طرف و قانون یک طرف دیگر است.

زیویار خاطرنشان کرد:پیوستگی و هم بستگی این ایام الله با عاشورا به جهت این است که خود انقلاب اسلامی روزهایی مثل ۹ دی برگرفته از آن است انقلابی که خود نشات گرفته از محرم و صفر است؛ بسیاری از افرادی که دعوای سیاسی سال ۱۳۸۸ حضور پیدا کرده بودند بعد از هتک حرمت قرآن و اهل بیت(ع)، چون ریشه خود را در انقلاب و انقلاب را از محرم و صفر می دیدند،روز ۹ دی به میدان آمدند.

وی با بیان این که  آن جا که نظام مورد حمایت ولی ،مظلوم واقع شود مردم به میدان می آیند تصریح کرد: ۹ دی روز بصیرت است و بصیرت دو ویژگی دارد بصیر کسی است که انقدر نگاهش شفاف شود که از خود عبور کند و با عبور از خودخواهی، برای توجه و تجسم عینی از خدا، نیازمند ولی خداست.


زیویار با اشاره به این که فتنه یک ریشه دارد و آن هواس و هوس است بیان کرد:۹ دی روزی تاریخی است چراکه با روزها و حماسه های قبل خود متفاوت است؛در این روز ظرفیتی متفاوت از جانب مردم ایران بروز و ظهور پیدا کرد چراکه در این فتنه جبهه داخل و خارج قاطی شده بودند.