طبق آخرین آمار جهانی در شبانه روز گذشته ۴۶۵ هزار و ۶۷۰ نفر در کشور آمریکا به ویروس کرونا مبتلا شده و همچنین ۲ هزار و ۱۷ نفر جان خود را از دست دادند.

به گزارش خبر افلاک ، بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی “worldometer” تا صبح امروز ۲۸۴ میلیون و ۹۴۱ هزار و ۶۷ نفر در جهان به ویروس کرونا (کووید۱۹) مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۵ میلیون و ۴۳۸ هزار و ۹۴۹ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۲۵۲ میلیون و ۶۰۲ هزار و ۸۴۴ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست دهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۴۶۵ هزار و ۶۷۰ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۵۴ میلیون و ۶۵۶ هزار و ۸۶۶ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۸۴۴ هزار و ۲۷۲ آمریکایی مبتلا به کووید۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده‌‌اند.

کشور هند پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۱۳ هزار و ۱۵۴ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۳۴ میلیون و ۸۲۲ هزار و ۴۰ مبتلا رسیده است، در این کشور تاکنون ۴۸۰ هزار و ۸۶۰ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور برزیل به‌عنوان سومین کشور جهان با افزایش ۹ هزار و ۱۲۸ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۲۲ میلیون و ۲۶۳ هزار و ۸۳۴ مبتلا رسیده است، در این کشور تاکنون ۶۱۸ هزار و ۸۷۰ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌‌اند.

کشورهای انگلیس، روسیه، فرانسه، ترکیه و آلمان نیز به‌ترتیب با ۱۲ میلیون و ۵۵۹ هزار و ۸۳۴، ۱۰ میلیون و ۴۵۸ هزار و ۲۷۱، ۹ میلیون و ۵۳۴ هزار و ۳۵۷، ۹ میلیون و ۴۰۲ هزار و ۸۳ و ۷ میلیون و ۱۰۱ هزار و ۱۶۲ نفر مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشورهای ایران با ۶ میلیون و ۱۹۰ هزار و ۷۶۲ مبتلا و اسپانیا نیز با ۶ میلیون و ۱۳۳ هزار و ۵۷ نفر مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشورهای آمریکا، هند و برزیل به‌ترتیب با ۴۱ میلیون و ۴۰۸ هزار و ۲۹۱، ۳۴ میلیون و ۲۵۸ هزار و ۷۷۸ و ۲۱ میلیون و ۵۶۷ هزار و ۸۴۵ نفر بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

جدول زیر آخرین تغییرات تعداد مبتلایان،‌ فوتی‌ها و بهبودیافتگان کرونا در سطح جهان را (مربوط به یک ساعت گذشته) نشان می‌دهد:

  • منبع خبر : خبرگزاری تسنیم