سپهوند،کارشناس سیاسی با بیان این که شهید سلیمانی حلقه اتحاد فرهنگی مسلمانان منطقه خصوصا در در جبهه مقاومت بودند گفت:در فلسطین،لبنان،سوریه،یمن،پاکستان و افغانستان از او به عنوان یک شخصیت و قهرمان جهان اسلام و فرا منطقه ای یاد می کنند.


بهمن سپهوند در گفت و گو با خبرافلاک شهید سلیمانی، شهیدی مکتب ساز، فرهنگ ساز و تمدن ساز است اظهارداشت: از مهمترین موضوعات و مباحثی که در پیرامون این شهید والا مقام مطرح است تلاش و کوشش او در بعد فرهنگ است؛ شهید سلیمانی حلقه اتحاد فرهنگی مسلمانان منطقه خصوصا در در جبهه مقاومت بودند.


وی افزود:در فلسطین،لبنان،سوریه،یمن،پاکستان و افغانستان از او به عنوان یک شخصیت و قهرمان جهان اسلام و فرا منطقه ای یاد می کنند؛در عرصه فرهنگ سبب نشر، ترویج و گسترش دست آورد های مهم انقلاب اسلامی در منطقه بود.

مسئول سیاسی سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان با اشاره به توجه و نگاه ویژه سردار سلیمانی به گفتمان امام راحل و مقام عظمای ولایت عنوان کرد:او مبارزی مجاهد و مرد فرهنگ،تمدن و میدان عمل و جهاد و انقلاب بود که در جبهه های مقاومت حق علیه باطل در دوران دفاع مقدس و دفاع از کیان و انقلاب اسلامی سبب افتخارات بسیار زیادی برای کشور شد.

سپهوند خاطرنشان کرد: او پس از هشت سال دفاع مقدس در میدان تمدن سازی و فرهنگ سازی اهتمام داشتند در حفظ و حراست از کیان مسلمانان در مقابل استعمارگران و استکبارگران ایستاد و به حق توانست ضربه ای مهلک به پیکره ی استعمارگران منطقه ای که پایگاه هایی چند در منطقه داشت بزند،.

وی تصریح کرد: نام و یاد ایشان ترس و دلهره ای در دل دشمن و دشمنان ایجاد کرده است و اینجاست که ما پی میبریم انقلاب ما شهید پرور است و مکتب شهادت را احیا کرد و نشر داد، همانطوری که در صدر تاریخ پرفراز و نشیب اسلامی در مکتب رسول گرامی اسلام شهدایی سبب نشر و گسترش دین،قرآن، کیان و هستی جبهه اسلامی در مقابل دشمنان، منافقان، یهودیان و مشرکان شد.

مدرس دانشگاه با اشاره به این که سردار توانست پایگاهی در میان رزمندگان جبهه مقاومت و مسلمانان منطقه و فرا منطقه ایجاد کند بیان کرد: دست آورد انقلاب ما پرورش شهدایی همچون شهید قاسم سلیمانی عزیز است که، در نشر فرهنگ ایران اسلامی و در وحدت و اتحاد جبهه مقاومت سرآمد بوده است، گواه این موضوع گفتمان تحلیل گران جهان اسلام است که اکثر تحلیل گران معتقد اند یگانه قهرمانی که در این عصر سبب اتحاد جهان اسلام شد سبب احیای مکتب شهادت شد.

انتهای پیام/