میر با اشاره به اینکه خروج آمریکا از منطقه صرفاً یک گام کوچک از انتقام سخت است بیان کرد: در گام دوم مطالعه، تحقیق و نشر و استمرار مبانی انتقام سخت برای بیداری مردم دنیا، تلاش همه‌جانبه‌ی اقشار جامعه‌ی اسلامی برای مقابله با حیله‌های دامنه‌دار دشمن در حوزه‌های مختلف اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی مطرح است.

علی میر، در گفت و گو با خبرافلاک اظهار داشت:انتقام خون شهید قاسم سلیمانی بسیار بالاتر از نابودی کامل صهیونیست و دولت مردان مفسد و جنایت کاران آمریکایی است و انتقام سخت بواسطه خون سردار شهید ابعاد معنایی متفاوت و متنوع دارد.
وی افزود: تلاش علمی و همه جانبه از طرف مردم مومن و مسلمان انقلابی برای افزایش بصیرت و آگاهی جامعه اسلامی در رابطه با گسترش مبارزه با دشمنان اسلام در تمام جبهه ها، توجیه مردم مبنی بر شناخت مسیر شهدا، پیگیری حقوق حقه ی شهدا و مسلمین در سطوح بین المللی جهت رسوا کردن دشمنان اهمیت دارد.
کارشناس سیاسی عنوان کرد:به عظمت شهدای گرانقدری همچون سردار سلیمانی دنیا بیدار شده است و اگر قدر بدانیم و با یک تلاش جدی راه و سبک زندگی امثال سردار سلیمانی رو ارج بنهیم و در نشرش بکوشیم همه ی ملت های جهان بیدار می شوند و انتقام سخت که نابودی کامل دشمن و نوشیدن جام پیروزی نهایی است محقق می شود.

میر خاطرنشان کرد:گام اول در این مسیر گفتمان سازی علیه سلطه است و همچنین آمادگی لازم از جنبه های مختلف برای دفاع از کیان جوامع اسلامی، با این وضعیت ما میتوانیم به تمدن سازی نوین اسلامی برسیم می توانیم فرهنگ مهدوی را در جهان منتشر کنیم.

مدرس دانشگاه با اشاره به این که خروج آمریکا از منطقه صرفا یک گام کوچک از انتقام سخت است بیان کرد:در گام دوم مطالعه، تحقیق و نشر و استمرار مبانی انتقام سخت برای بیداری مردم دنیا،تلاش همه جانبه ی اقشار جامعه ی اسلامی برای مقابله با حیله های دامنه دار دشمن در حوزه های مختلف اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی مطرح است.
وی تصریح کرد:پس از آن نوبت رسوا سازی این ابر جنایتکاران در سراسر جهان است، بالاخره باید این استکبار را به لبه پرتگاه کشاند تا سقوط نهایی دشمنان اسلام محقق شود؛دشمنان فعلا سیلی اول را خوردند.

مدرس دانشگاه با اشاره به راهبردهای انقلاب در مسیر تمدن نوین اسلامی تاکید کرد:دشمنان بدانند که خون شهید سلیمانی هدر نرفته است بلکه جوشش، پویش و خروش بصیرت جمعی ما را چنان افزایش داده که برکات شهادت سردار برای همیشه در مسیر خروشان مبارزات جبهه مقاومت در همه جا و در همه حال جاری و ساری است.

وی گفت: خون شهید بیداری و بصیرت را برای ما به ارمغان اورده و پستی و رذالت را نصیب دشمنان کرد،آخر و عاقبت دشمنان چیزی جز نزول بلای الهی در دنیا و حساب سخت در آخرت نخواهد بود.