قهرمان پارالمپیک رشته پرتاب نیزه لرستانی گفت: در تجلیلی که در استان برای بنده انجام شد یک قطعه زمین اهداء شد که می‌گویند برگه اهدای آن گم شده است و سندی در این رابطه وجود ندارد.

به گزارش خبر افلاک ، حامد امیری دارنده مدال طلای پرتاب نیزه پارالمپیک توکیو اظهار داشت: در مراسم استقبالی که در لرستان از بنده کردند، از طرف استاندار سابق یک قطعه زمین به من اهداء شد، ولی بعد از گذشت ۲ ماه می‌گویند نامه گُم شده و هیچگونه سندی که زمین به شما بدهیم در دسترس نداریم.

او با بیان اینکه تجلیلی که رسانه‌ای شد بزرگترین تجلیلی بود که برای بنده به عنوان قهرمان پارالمپیک شد و تجلیل دیگری نداشتیم، افزود: زمینی هم که به آقای محمدیان اهداء شد هم کلا گم شده و مشخص نیست که آیا زمینی به ما داده شده و یا فقط در جلسه گفته‌اند.

این قهرمان پارالمپیک عنوان کرد: در آن جلسه برگه‌ای مبنی بر اهدای زمین با حضور مسئولانی همچون فرمانده سپاه و نماینده، ولی فقیه در لرستان قرائت شد و من چندین بار در این رابطه با نماینده، ولی فقیه در استان صحبت کردم که بسیار پیگیری کردند، اما متاسفانه راه به جایی برده نشد.

امیری با تاکید بر اینکه حالا من ورزشکار کجا می‌توانم حقم را بگیرم، تصریح کرد: در مراسم‌های تجلیل از قهرمانان معمولا همانجا سند زمین را به قهرمان می‌دهند، اما متاسفانه نه تنها سند ندادند بلکه برگه‌ای را هم که آنجا قرائت کردند به بنده تحویل ندادند.

او با تاکید بر اینکه شک نکنید که برگه را گم کرده‌اند، افزود: من یک قهرمان ملی هستم که ۳۰ سال است در میادین پرچم جمهوری اسلامی را بالا برده‌ام و افتخار می‌کنم، اما مسئولان وقتی تجلیل برای یک قهرمان می‌گیرند و آن را رسانه‌ای می‌کنند باید به قول‌هایی که می‌دهند پایبند باشند. وقتی نماینده، ولی فقیه در لرستان در پیگیری‌هایش راه به جایی نمی‌برد من ورزشکار هم قطعا نمی‌توانم هیچ کاری کنم.

این قهرمان با اشاره به قضیه شخم زدن خیابان، گفت: معاون راه و شهرسازی در آن اقدام حدود سه میلیارد تومان به بیت المال ضرر رساندند و بسیار هم پیگیر شدیم و شکایت کردیم، اما در کمال ناباوری از وی تقدیر شد و اکنون هم قضیه زمین اهدایی هم همینطور است.

امیری با بیان اینکه تجلیل مسئولان قضیه‌ای فرمالیته بود، عنوان کرد: بحث تجلیل یا هدیه نیست، اما زشت است که قهرمانی را دعوت کنی و یک کارت هدیه بدهی و بگویی که تجلیل گرفتم.

او با بیان اینکه من یک قهرمان پارالمپیک هستم، تصریح کرد: اصلا نگفتند حتی زمین اهدایی کجاست، اکنون می‌گویند مگر وزیر دستور دهد، مگر تجلیل کشوری بوده؟ این یک قضیه استانی است و باید استان پیگیر باشد.

حامد امیری متولد سال ۱۳۶۱ اهل شهرستان خرم‌آباد از استان لرستان، قهرمان ایرانی پارادومیدانی و یکی از اعضای کاروان ایران در رقابت‌های پارالمپیک توکیو بود که موفق شد در ماده پرتاب نیزه مدال طلای رقابت‌ها را به خودش اختصاص دهد و سبب خوشحالی مردم کشور شود.

ملی‌پوش پارادومیدانی ایران و قهرمان پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو، مقام سوم مسابقات مردان آهنین در سال ۱۳۹۰ و نشان نقره پارالمپیک ۲۰۱۶ ریودوژانیرو را نیز در کارنامه خود دارد.

امیری در مسابقات دوومیدانی بازی‌های پارالمپیک توکیو ۲۰۲۰ در ماده پرتاب نیزه در نخستین پرتاب با حدنصاب ۳۱.۲۷ رکورد پارالمپیک را جابه‌جا کرد و موفق شد مدال طلای این بازی‌ها را کسب کند.

انتهای پیام/ر

  • منبع خبر : خبرنگاران جوان