خون «حاج قاسم» همچنان در رگ‌های جهان مقاومت و هزاران جوان انقلابی جاری است.

به گزارش خبرافلاک ، شهادت هنر مردان خداست و انسان هایی شهادت نصیبشان می شود که قدم در مسیر الهی بگذارند، انسان های پاک و خالص که تا ابد یاد و نامشان ایثار و فداکاریشان فراموش نخواهد.

تاریخ انقلاب اسلامی ایران را که ورق می زنیم، فراز و نشیب های زیادی دارد و سراسر این تاریخ مملو از رشادت های بزرگ مردانی است که برای دفاع از کیان و ارزش های اسلام و انقلاب تا پای جان ایستاده اند.

سالهاست که استکبار و در راس آن آمریکا در مناطق مختلف دنیا با جنایت و به خاک و خون کشیدن ملت های مظلوم می کوشند تا منافع مردم را چپاول کنند و برای رسیدن به منافع خود دست به هر جنایتی می زنندکه با پیروزی انقلاب اسلامی ایران، دشمنی دشمنان برای ضربه به انقلاب نوپا بیشتر شد.

طی این سالها اگرچه همه توطئه ها و ترفندهای شوم را به کار گرفتند اما به نتیجه نرسیده و جمهوری اسلامی ایران با قدرت و اقتدار به مسیر خود ادامه می دهد تا جایی که امروز بسیاری از کشورهای دنیا، انقلاب اسلامی ایران را الگو قرار داده اند.

همه او را به نام حاج قاسم می شناسند، مردی مقتدر و قوی و در عین حال مهربان و رئوف، مردم شهرها و دیارهای مختلف خیلی راحت و صمیمی با او ارتباط برقرار می کردند انگار برای همه حکم پدر را داشت، پدری که تلاشش برای ایجاد امنیت و برکندن سایه شوم دشمنان بر مظلومان بود.

سردار سلیمانی سالها با ایثار و رشادت در برابر دشمنان تا دندان مسلح ایستاد و همه معادلات آنها را بر هم زد تا اینکه دو سال پیش در ۱۳ دی در یک عملیات ناجوانمردانه تروریستی به شهادت رسید اما با شهادت ایشان، خون جدیدی در رگ های انقلاب جوشید تا جایی که امروز همه خود را سرباز حاج قاسم می دانند.

در همین راستا میزگردی با حضور چند تن از دانشجویان بسیجی با محوریت محبوبیت حاج قاسم در منطقه و فرا منطقه برگزار شده است که مشروح آن را در زیر می خوانید:

حاج قاسم، مغز متفکر عملیات های ضد تروریستی

اردلان کاشف، دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی لرستان اظهار داشت: اولین ویژگی بارز سردار سلیمانی اخلاص ایشان بود و طبق گفته مقام معظم رهبری مهمترین ویژگی است که در تمام دوران این ویژگی زبانزد خاص و عام بود، حاج قاسم یکی ازفرماندهان مقتدر در سپاه بودند که بیش از چهار دهه از عمر و زندگی خود را برای نابودی استکبار و حمایت از ملت های مظلوم منطقه صرف کرد که زیر بار ظلم و ستم کشورهای استعمارگر بودند.

وی افزود: سردار دلها، یک اسوه راستین پاسداری از دین بودند و ارزشها و کیان اسلام را حفاظت می کردند و یک نمونه انسان ولایی و انقلابی و مجاهد فی سبیل الله را می توان در شخصیت حاج قاسم مشاهده کرد که سردار دلها سرباز مخلص ولایت بودند.

دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی لرستان تصریح کرد: در مسائل داخلی به هیچ عنوان نگاه سیاسی و جناحی نداشتند و تلاش می کردند به عنوان یک چهره ملی از همه ظرفیتها استفاده کند و ماموریتها و توصیه گفتمان انقلاب اسلامی را به خوبی استفاده کنند که همه ما سه ارزش را به عینه در زندگی حاج قاسم دیدیم، یکی آخرت گرایی بود و یاد مرگ و قیامت و آرزوی شهادت در رفتار ایشان کاملا مشهود بود که برای پیوستن به خیل شهدا لحظه شماری می کرد اما همراه با یک آرامش قلبی به واسطه یقین شهید به آخرت بود.

کاشف عنوان کرد: در عملیاتها وقتی خبر شهادت یک رزمنده به ایشان می رسید بسیار متاثر می شد، خدامحوری یکی دیگر از ویژگی های وی محسوب می شود و تلاش اصلی ایشان در تمام امور کسب رضایت الهی بود، در هر کاری ابتدا توکل به خدا می کرد و در تمام امور مشورت می کردند و به همین واسطه تمام سختی ها را سپری کردند.

وی بیان کرد: ویژگی دیگر ولایتمداری حاج قاسم بود، هم رفتار امام(ره) و هم رهبری را می شد در رفتار ایشان دید و این یعنی یاری دادن امام زمان خویش و توسل به اهل بیت(ع) و اطاعت از رهبری به عنوان ولی فقیه عیان بود، همچنین نیروهای تحت امر نیز ایشان را مانند پدری مهربان می دیدند.

دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی لرستان با بیان اینکه بسیاری از رسانه های جهان ایشان را مغز متفکر عملیات های ضد تروریستی می دانند، گفت: معتقد بودند قهرمان مبارزه با تروریست در خاورمیانه و منطقه حاج قاسم است، یکی دیگر از ویژگی هایی که سبب محبوبیت وی شد، ظرفیت سازی هایی بود که در جهان اسلام برای مقابله با تروریست و استکبار داشتند.

کاشف خاطرنشان کرد: شهید سلیمانی یار امام زمان(عج) بود و با شهادتش، قلب امام زمان هم به درد آمد و به عینه دیدیم که همه مردم آنهایی که مذهبی بودند و یا نبودند همه قشرها به میدان آمدند و تشییع باشکوهی را رقم زدند.

سردار دلها، اسوه ای برای مردم دنیا

پویان پدران معاون پژوهش و فناوری بسیج دانشجویی لرستان گفت: هر کسی به خود و بدون داشتن ویژگی ها و صفات خاص، نمی تواند الگویی در جامعه باشد، اسوه شدن در یک جامعه تابع شاخصه هایی است و باید سالها در حوزه های مختلفی مانند وحدت آفرینی و سایر بخش ها تلاش کرد که به عنوان یک الگوی ملی و فرا ملی شناخته شود.

پدرام تصریح کرد: کسی که به عنوان یک الگو برای کشور خود و کشورهای دیگر معرفی می شود قطعا از امتحانات مختلفی توانسته سربلند بیرون بیاید که شهید حاج قاسم در دارا بودن چنین صفاتی برجسته بودند، سردار دلها برای دفاع از ارزشهای دین و اسلام، قبل و بعد از پیروزی انقلاب در عرصه های مختلف تلاش کردند.

معاون پژوهش و فناوری بسیج دانشجویی لرستان خاطرنشان کرد: در دوران دفاع مقدس سالها در جبهه های حق علیه باطل مبارزه کرد و حضور در این میدان همراه با اعتقاد و افکاری بود که در کنار سایر همرزمان به پیروزی رسیدند، همچنین در دفاع از حرمین، سربازان زیادی از کشورهای دیگر و حتی ادیان مختلف، پا در رکاب حاج قاسم برای شکست دشمن ایستادند.

پدرام با اشاره به سیاست مداری حاج قاسم، عنوان کرد: سردار سلیمانی نه تنها در عرصه نظامی بلکه در عرصه سیاسی به گونه ای رفتار می کرد که مسئولین سیاست های خارجه در امور فرامرزی با ایشان هماهنگی می کردند به طوری که نقش این بزرگ مرد در جلوگیری از سقوط دولت سوریه، عراق و کشورهای دیگر برجسته و ممتاز است.

وی بیان کرد: دشمنانی که تا دندان مسلح به میدان آمده بودند اما با تدابیر هوشمندانه وی شکست خورده و نابودی داعش تنها یکی از اقدامات حاج قاسم بود، فردی مخلص که شهادت زیبنده او بود، فردی خاضع که خود را سرباز انقلاب می دانست و با شهادت حاج قاسم، تکاپویی دیگری ایجاد شد به طوری که میلیونها عراقی و ایرانی در مراسم تشییع این شهید سنگ تمام گذاشتند.

معاون پژوهش و فناوری بسیج دانشجویی لرستان با بیان این که مکتب سلیمانی تا سالها ماندگار خواهد بود، خاطرنشان کرد: این مکتب به عنوان استوارترین مکتب هایی است که می توان برشمرد، حاج قاسم از دفاع مقدس تا شهادت به صورت مستمر در میدان ایستادگی در برابر دشمن بود و همیشه در این سالها منطقی عمل کرد، در میدان نظامی و سیاسی نیز آنچنان قاطعانه عمل می کرد که تاثیرگذاری بسیار زیادی داشت.

پدرام عنوان کرد: جوشش خون حاج قاسم پس از شهادت، شرایطی را مهیا کرد که امروز همه خود را سرباز سردار سلیمانی می دانند و در این مسیر حرکت می کنند.

وی با اشاره به سیستم های مداخله جویانه آمریکا در منطقه گفت: آمریکا در قرن حاضر تلاش کرد تا در منطقه دخالت هایی داشته باشد و براین اساس به اهداف خود برسد اما وجود محور مقاومت و تفکر انقلابی باعث انزوا و زوال دشمن شود.

معاون پژوهش و فناوری بسیج دانشجویی لرستان افزود: حضور سردار سلیمانی با محور مقاومت سبب شد تا در کشورهای عراق، سوریه، عراق و لبنان اقداماتی انجام شد که آمریکا و سایر همدستانش نتوانستند کاری از پیش ببرند چون مکتب سلیمانی آغاز شده و این خون در منطقه سبب بصیرت شد.

حاج قاسم جذب در خدای خود شده بود

محمد مهدی شطفی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه لرستان گفت: محبوبیت حاج قاسم زیاد نیازی به بازگو ندارد زیرا از هر شخصی با هر سلیقه ای از دل ملت در مورد حاج قاسم بپرسید قطعا کوهی از ویژگی های خوب و علاقه مردم به ایشان بیان می گردد، حاج قاسم چندین و چند سال به دلیل خدمت صادقانه به مردم در میان مردم محبوب بود و با شهادتش هم فضایی ایجاد شد که فضای عجیب آن روزهای ایران به فضای همدلی میان مردم تبدیل گردید و تشییع پیکری بی نظیر را برای ایشان شاهد بودیم.

وی افزود: شهادت سردار سلیمانی در ابتدا غمی عظیم در تمام ملت ایران ایجاد کرد و بعد از آن کم کم سبب انگیزه ای در مردم شد تا راه پاک ایشان را ادامه دهند، محبوبیت شهید سلیمانی عزیز فقط مختص به مرزهای ایران نمی شود و در هر جای این کره خاکی مردمی باشند که به آزادگی، جوانمردی، ایثار و آرمان های اصیل انسانی علاقمند باشند قطعا به حاج قاسم عزیز ما نیز علاقه دارند.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه لرستان تصریح کرد: در طی این دو سال مشاهده کردیم که مردمان کشورهای همسایه ما نیز پابه پای مردم ایران یاد سردار سلیمانی را زنده نگه داشتند و علاقه قلبی شان به ایشان را ثابت کردند اما به راستی دلیل این علاقه مردم به حاج قاسم مگر غیر از این می تواند باشد که حاج قاسم جذب در خدای خود شده بود و کاری به غیر از رضای خدا را انجام نمی داد، لذا محبوب خدا شده بود و کسی که محبوب خالق شود محبوب مخلوق نیز می شود.

شطفی خاطرنشان کرد: از دلایل دیگر محبوبیت حاج قاسم نیز می توان به این اشاره کرد که خالصانه و بدون منت و چشم داشتی به مردم مسلمان جهان خدمت می کرد و در مسیر تشکیل تمدن نوین اسلامی تلاش صادقانه می کرد و شهادت قطعا اجر کارهای نیکی بود که او در این سالیان انجام داده است.

وی بیان کرد: به غیر از دلایل ذکر شده دلیل دیگر این بود که به معنای واقعی کلمه حاج قاسم تنها از خدا میترسید و برای رویارویی با دشمنان اسلام هیچ ترسی در دل راه نمی داد و در تمام لحظات خطیر ایفای نقش میکرد، مردم تمام شجاعت های ایشان در نابودی داعش و مسائل دیگر منطقه در یادشان هست و ان شاالله ماهم توفیق این را داشته باشیم تا در مسیر حاج قاسم عزیز تلاش کنیم و بتوانیم گامی صحیح در مسیر رسیدن به تمدن نوین اسلامی برداریم.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : سفیر افلاک