چراغیان با بیان اینکه شهید حاج قاسم سلیمانی، الگوی مدیر تراز انقلاب اسلامی است، گفت: شهید سلیمانی مدیری شجاع، باتدبیر و اهل درایت بود که این شاخصه‌ها لازمه‌ یک مدیریت مقتدر است.

علی چراغیان در گفت‌وگو با خبرافلاک، اظهار داشت: شهید سلیمانی عزیز در بُعد مدیریت برند سازی کرد، ایشان به‌طور ملموس و محسوس مدیریت تراز انقلاب اسلامی را به نمایش گذاشت و مدیری شجاع، باتدبیر و اهل درایت بود که این شاخصه‌ها لازمه‌ یک مدیریت مقتدر است.

وی افزود: اگر مدیر شجاع باشد اما تدبیر لازم را نداشته باشد، توانمند و موفق نخواهد بود و اگر تدبیر داشته باشد اما شجاعت و جسارت لازم را نداشته باشد، نمی‌تواند اهداف اصلی را محقق کرده و مدیریت مقتدری ایجاد کند.

کارشناس مسائل سیاسی عنوان کرد: شهید سلیمانی به تعبیر مقام معظم رهبری با تدبیر، اهل شجاعت و درایت توأمان بودند یعنی کسی که این دو صفت را به‌صورت عالی در وجود خود داشته باشد در مدیریت کم است، شهید سلیمانی این‌گونه بود و در حد اعلا و بسیار با منطق و عقلانیت در عین شجاعت مدیریت می‌کرد.

وی تصریح کرد: ساعت‌های کاری فزاینده، مأموریت‌های طولانی‌مدت، رعایت بیت‌المال، اخلاق‌مداری، تواضع و عمل به وعده‌ها از ویژگی‌های رفتاری شهید سلیمانی در محیط کار بود.

چراغیان خاطرنشان کرد: سید شهدای مدافعان حرم، اهل فهم، اندیشه، درک، فضیلت، دانش و متمایز از دیگران بود، رهنمودهای کارگشا، سازنده، امیددهنده و راهبردی ایشان در ابعاد گوناگون، حکایت از عمق دانش، معرفت و تسلط و مهارتشان در آن زمینه‌ای که صحبت می‌کرد، داشت.

کارشناس مسائل سیاسی بیان کرد: شهید سلیمانی الگوی انسان الهی و معنوی را درزمانی که رویکرد مادی نگاه به انسان در اوج است را ترسیم کرد؛ این شهید بزرگوار توانست اسوه‌هایی مانند شهیدان چمران، باکری، همت، رجایی و بهشتی را برای نسل امروز عینی سازی نماید.

وی یادآور شد: در تصور نسل جدید این شهدا قابل تکرار نبودند و یا بعضاً این‌چنین تصوری داشتند که ما در ترسیم چهره شهدا مبالغه می‌کنیم اما حاج قاسم اسوه‌های دور را برای نسل جدید عینی و ملموس کرد؛ اسوه‌های دور برای نسل جدید که به نظر آن‌ها، تکرار نشدنی است، شهید سلیمانی وجود آن شهدا را ملموس و امروزی کرد.

چراغیان بابیان اینکه سردار باافتخار جهان اسلام با شهادتش حجتی برای مدعیان انقلابی شد، گفت: این موضوع مربوط به انقلاب اسلامی، اعجاز انقلاب و مکتب اسلامی است و انقلاب اسلامی بر مبنای آن شکل گرفت و باثبات و پایداری مسیر مبارزه با ظلم، ستم، استکبار و آزادی مظلومان و مستضعفان را در پیش می‌گیرد.

به گزارش خبرافلاک، امیدواریم که افکار، آرمان‌ها و شیوه‌های مدیریت سردار سپهبد شهید سلیمانی به‌عنوان الگویی که مورد استقبال آزادی خواهان جهان و مسلمانان متعهد و انقلابی و جامعه عزیز ایران است بیش‌ازپیش مورداستفاده قرار بگیرد و با استفاده از آن بتوان گره‌ها و مشکلات بزرگ را در کشور و بیرون از مرزها حل کرد.

انتهای پیام/