استاندار لرستان گفت: رفع موانع اشتغال در استان یکی از اولویت‌های مهم است که انتظار می‌رود مدیران در این راستا صدور مجوز‌های تولید و سرمایه گذاری را تسهیل کنند.

به گزارش خبر افلاک فرهاد زیویار،استاندار لرستان گفت: از مدیران کل استان انتظار می‌رود فرآیند پاسخگویی به استعلام‌ها را کوتاه کنند تا مشوقی برای تولید کنندگان و سرمایه گذارانی باشد که قصد راه اندازی واحد‌های تولیدی و صنعتی را در لرستان دارند.

وی اظهار داشت: باید با توجه به شعار امسال که مانع زدایی از تولید و اشتغال و از مطالبات مقام معظم رهبری می‌باشد همه امکانات و توان خود را بکاربگیریم تا اقدام اساسی در راستای اشتغالزایی صورت گیرد.

استاندار لرستان گفت: این استان دارای ظرفیت‌های بالقوه فراوانی است که مشتاق هستیم آن‌ها را به بالفعل تبدیل کنیم و این مهم با کار جهادی و شبانه روزی محقق خواهد شد.

زیویار افزود: شهرستان بروجرد فرمانداری ویژه است و در حالیکه باید اختیاراتی از قبل باید به آن داده می‌شد، اما این اختیارات با توجه به موانع و زیر ساخت‌ها حدود ۶۰ درصد محقق شده است.

وی تاکید کرد: موانع تولید باید سریع رفع و در این خصوص گام‌هایی برداشته شود تا استعلام‌ها از مرکز استان کمتر و به شهرستان واگذار شود.

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی لرستان نیز با اشاره به وجود ۱۹ شهرک صنعتی در استان گفت: بیشترین صنایع لرستان معادل ۳۴ درصد صنعت در شهرستان بروجرد است.

بختیار رازانی اظهار داشت: مصوبه دولت برای شهرک صنعتی شماره سه بروجرد نیز در راستای حمایت از تولید و اشتغال اخذ شده است و آمادگی لازم برای راه اندازی آن را داریم.

وی با اشاره به اینکه بروجرد ظرفیت ایجاد ناحیه صنعتی با محوریت تولید مبل را دارد بیان کرد: پیشنهاد می‌شود در این شهرستان ناحیه صنعتی ونایی با برند تولید ترشیجات در ۲۰ هکتار زمین این منطقه احداث شود.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : خبرنگاران جوان