رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با تاکید بر اینکه تاکنون سویه امیکرون در لرستان مشاهده نشده است، گفت: با این وجود از شهروندان درخواست می‌شود نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی بیش از گذشته توجه کنند.

به گزارش خبر افلاک ، بهرام دلفان ، در تشریح آخرین وضعیت شیوع کرونا در لرستان، اظهار کرد: خوشبختانه با افزایش سرعت واکسیناسیون در تمامی شهرهای استان،‌ روند کاهشی ابتلا و همچنین مرگ‌ومیر ناشی از کرونا را شاهد هستیم.

وی خاطرنشان کرد: طی چند روز گذشته میزان فوتی‌های کرونا در استان کاهش چشم‌گیری داشته، به‌نحوی که اغلب روزها را بدون مرگ و یا با یک کشته پشت سر گذاشته‌ایم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با بیان اینکه بیش از ۷۰ درصد شهروندان دُز دوم واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند، افزود: این در حالی است کا ۱۰۲ هزار نفر از جامعه هدف استان تاکنون دُز سوم واکسن کرونا را تزریق کردند که نسبت به هفته گذشته ۲ برابر شده است.

دلفان بیان داشت: تمام واکسن‌ها از جمله آسترازانکا در استان موجود است، ضمن اینکه تمام مراکز بهداشتی درمانی خدمات واکسیناسیون را انجام می‌دهند، همچنین تمام افراد بالای ۱۸ سال می‌توانند دُز سوم را تزریق کنند.

وی با تاکید بر اینکه تاکنون سویه امیکرون در لرستان مشاهده نشده است، افزود: با این وجود از شهروندان درخواست می‌شود نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی بیش از گذشته توجه کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با بیان اینکه واکسیناسیون به ویژه دُز سوم در پیشگیری از سویه امیکرون بسیار موثر است، خاطرنشان کرد: ساده‌انگاری اشتباه است و مردم همچنان باید به واکسیناسیون، رعایت فاصله‌ها و زدن ماسک ادامه دهند.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس