فرمانده سپاه ناحیه خرم آباد گفت:بانوان و مادران حساس ترین،ظریف ترین و موثرترین نقش در تربیت فرزند، پرورش روح انسان و رشد و کمال تک تک اعضای خانواده، و در نهایت یک اجتماع و جوامع را به عهده دارند.

به گزارش خبرافلاک پیش از ظهر امروز،کارگاه آموزشی سبک زندگی همسرداری و تربیت فرزند در حسینیه ثارالله خرم آباد برگزار شد.


سرهنگ پاسدار ماشااله بازگیر، در این کارگاه اظهار داشت:بانوان و مادران حساس ترین،ظریف ترین و موثرترین نقش در تربیت فرزند، پرورش روح انسان و رشد و کمال تک تک اعضای خانواده، و در نهایت یک اجتماع و جوامع را به عهده دارند.

وی با اشاره به دو بُعد وجودی انسان افزود: تمام خلقت و طبیعت برای پرورش روح و کمال انسان است، دیدگاهی که باید از بنیان خانواده و توسط پدر و مادر به فرزندان منتقل شود.

فرمانده سپاه خرم آباد عنوان کرد: بانوان و مادران با قدرت الهی که دارند می توانند در روحیات مَرد و دیگر اعضای خانواده دگرگونی و تحول ایجاد کنند،تحولی که همراه با امید و پرورش روح باشد.

سرهنگ بازگیر تصریح کرد: گاهی مرد ساعت ها در محیط بیرون از خانه مشغول کار و فعالیت است اگر بانوی خانه توانست این نگاه را به او منتقل کند که بخش اعظمی از کار و فعالیت های روزمره در مسیر بزرگ شدن روح برای ماندگاری اوست،آنگاه موفق عمل کرده و هیچ کدام احساس خستگی نمی کنند.

وی در بخش دیگری از صحبت ها با اشاره به ضرورت نهادینه شدن بصیرت در بین خانواده های ایرانی خاطرنشان کرد:بصیرت، تیزبین بودن و راه درست را شناختن است و در راه بصیرت نیاز به صبر، بردباری و شکیبایی است.

بازگیر بیان کرد: بصیرت و صبر باید زنجیره وار در بین خانواده های انقلابی و مسلمان وجود داشته باشد و یکدیگر را به حفظ این مهم توصیه کنند.

انتهای پیام/