فرمانده نیروی انتظامی لرستان گفت:شهادت بی شک پر ارزش ترین حیات است چون، شهیدان شاهد اوصاف خداوند است.

به گزارش خبر افلاک سردار یحیی الهی، در یادواره ۵۰۰ شهید مدافع نظم و امنیت که باحضور جمعی از خانواده های معظم‌شهدا و مسئولین کشوری و لشکری برگزار شد اظهار داشت: شهادت مشعل و نوری است که خداوند در جان همگان قرار نمی دهد؛ بلکه در جان برگزیدگانش قرارداده است؛شهادت بی شک پر ارزش ترین حیات است چون، شهیدان شاهد اوصاف خداوند است.


وی افزود: در آیاتی از قران در مورد کسانی که در راه خدا کشته می شوند مسائلی عنوان شده است مانند زنده بودن شهدا، رزق شهید ،آمرزش گناهان شهید،مسرت و خوشحالی شهیدان و شفاعت به آنان عطا می شود.

فرمانده انتظامی لرستان عنوان کرد: فرق مرگ و شهادت در این که است که مرگ به دنبال ما می آید ولی شهید به طرف شهادت می رود و این تفاوت ویژه بین مرگ و شهادت است.

وی خاطرنشان کرد: اگر چه گفته می شود شیعه اگر در بستر بمیرد شهید محسوب میشود اما شهادت درجات مختلفی دارد که بالاترین درجه آن جهاد در راه خدا هست و قطعا شهدای نیرو انتظامی نیز جهادگران سبیل الله در راه خدا هستند.

فرمانده نیروی انتظامی استان با بیان اینکه منظور از برگزاری این یادواره گرامی داشت یا خاطره شهدا و لبیک به منویات مقلم‌معظم‌رهبری است افزود: در سال ۱۴۰۱ کنگره ۶۳۰۰ شهید در استان برگزار خواهد شد و این یادواره نیز یکی از اقدامات و زیرمجموعه‌های کنگره است.

انتهای پیام/