رئیس پلیس راه لرستان با اشاره به لغزندگی جاده های استان گفت:رانندگان ضمن توجه به هشدارهای هواشناسی از سفر های غیر ضرور پرهیز کنند چراکه یکی از عوامل مهم تصادفات جاده ای،لغزندگی جاده هاست.

سرهنگ مصطفی دالوند، در گفت و گو با خبرافلاک، اظهار داشت:بر اساس پیش بینی هواشناسی، در روزهای پیش رو، بارش باران و برف مخصوصا در گردنه ها و ارتفاعات را شاهد هستیم؛ در این راستا تمهیدات لازم اندیشیده شده است، از جمله اینکه با همکاری اداره کل راهداری، طرح زمستانی را در گردنه ها به صورت شبانه روزی و ثابت و مستمر اجرا می کنیم.

وی افزود: با برنامه ریزی های انجام شده، از هرگونه انسداد محور و تصادف، جلوگیری می شود، که در این زمینه هم نیازمند همکاری و توجه رانندگان هستیم.

دالوند عنوان کرد: شرایط در جاده های لغزنده و خشک متفاوت است البته رانندگی در جاده های لغزنده، یکی از عوامل مهم سوانح جاده ای است و رانندگان نباید نسبت به این مهم بی تفاوت باشند.

رئیس پلیس راه لرستان تصریح کرد: رانندگان ضمن توجه به هشدارهای هواشناسی از سفر های غیر ضرور پرهیز کنند و در شرایط عادی که جاده ها خشک است، با خیال آسوده و بدون حادثه، سفر کنند.

دالوند با اشاره به این که پلیس راه در کنار راهداری برای جلوگیری از حوادث تلخ در جاده ها آمادگی کامل دارد گفت: رانندگان با رعایت دقیق قوانین و مقررات که رعایت حقوق شهروندی است، با فاصله طولی مناسب و سرعت مطمئنه تردد کنند.