صیادی نوشت: مبارزات سیاسی حضرت زهرا(س) نشان داد که یک زن،چگونه می تواند با روح عظیم الهی خویش، بار سنگین مبارزه را بر دوش کشد و فریب سیاست پیشگان زر و زور و تزویر را نخورد.

‍ به گزارش خبر افلاک ، حجت الاسلام دکتر جواد صیادی،مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه خرم آباد نوشت:

بسمه تعالی

روزگارى که منافقین و نفوذیها به شدّت بر اوضاع مسلّط بودند و اجازه کوچکترین مخالفت و نفس کشیدن به احدی را نمى دادند، حضرت زهرا(س) با تمام قدرت به دفاع از حق غصب شده و پامال شده على(ع) برخاست و صریحاً فریاد کشید که خلافت نصب الهی از على(ع) غصب شده است.

هنگامی که می خواستند امام علی(ع) را با اجبار برای بیعت به مسجد ببرند حضرت فاطمه(س) پشت درآمد تا شاید تشنگان قدرت و جریان باطل به احترام حضرت فاطمه(س) شرم کنند و برگردند.
اتفاقا کسانی که در جلو جمعیت بودند وقتی فهمیدند حضرت فاطمه(س) پشت در است. دست نگه داشتند و با صدای بلند گفتند فاطمه پشت در است.
اما از آخر جمعیت دستور داده شد «و ان کانت؛ اگر چه او [= فاطمه] باشد.» آن جا بود که آن واقعه جان سوز اتفاق افتاد.
و دشمنان غاصب انتقام خود را از فدایی ولایت گرفتند.
(ر.ک: ابی قتیبه الامامه و السیاسه، ج ۱، ص ۳۰، العقد الفرید، ج ۵، ص ۱۲)

مبارزات سیاسی حضرت زهرا علیهاالسلام نشان دادند که یک زن، که عنصر پیونددهنده بین رسالت و امامت است، چگونه می تواند با جثه ضعیف خود و روح عظیم الهی خویش، بار سنگین مبارزه را بر دوش کشد و با جان و مال خود تا آخرین نفس، خط الهی را دنبال کند و فریب سیاست پیشگان زر و زور و تزویر را نخورد و نشان دهد که در سخت ترین عرصه های سیاسی و اجتماعی جامعه، که حتی مردان رزم دیده و مقاوم هم دچار تزلزل می شوند، یک زن ایستا و مقاوم می تواند در مقام دفاع از حق و ولایت بایستد و رسالت خویش را جانانه به ثمر برساند.

زهرای اطهرعلیها السلام دفاع جانانه ای از ولایت امیرمؤمنان علیه السلام نمود و در این راه، مشتاقانه جام پرافتخار شهادت را سر کشید.

  • منبع خبر : خبر افلاک