معاون پارلمانی رییس جمهور گفت: سوء مدیریت‌ها ضربه اقتصادی فراتری از تحریم به کشور و مردم وارد نمود.

به گزارش خبر افلاک ، سیدمحمد حسینی معاون پارلمانی رییس جمهور در گردهمایی نیرو‌های انقلابی شهرستان سلسله گفت: شاید قبل از این عزم و اراده‌ای برای خدمت نبود، اما امروز این عزم و اراده در کشور برای خدمت در دولت وجود دارد و مطمئنا شرایط روز به روز بهتر خواهد شد که باید در این راستا برنامه ریزی و توجه به اولویت‌ها عمل شود.

حسینی اظهار داشت: ساخت چهار میلیون مسکن در چهار سال شعار نبود و برای این مهم طراحی و برنامه ریزی شده و در بودجه۱۴۰۱ موضوع کاهش بیکاری، برقراری عدالت، توزیع عادلانه امکانات در استان‌ها و مناطق محروم دیده شده است.

او گفت: خدمات زیادی در نظام جمهوری اسلامی انجام شده است، اما هنور به حد مطلوب نرسیده ایم، اما با این حال باید دستاورد‌ها را بیان کرد و مشکلات را هم نادیده نگرفت.

معاون پارلمانی رییس جمهور افزود: آیت الله رئیسی نشان داد یک دولت مردمی شکل داده است که انجام ۱۱ سفر استانی در این مدت کوتاه از عمر دولت سیزدهم، حضور در بین مردم، شنیدن بی‌واسطه صدای آن‌ها و پیگیری برای حل مشکلات این موضوع را به روشنی نشان می‌دهد.

حسینی با بیان اینکه مردم لرستان در دوران دفاع مقدس حماسه آفرینی کردند ادامه داد: مردم استان اکنون هم در صحنه هستند و دولت برای حل مشکلات آنان عزم جدی دارد.

او تصریح کرد: اگرچه مشکلات فراوانی از سال‌های قبل روی هم انباشته شده، اما ظرفیت و استعداد‌ها بسیار و در این مدت کوتاه برخی مشکلات بزرگ از سر راه برداشته شده است از جمله اینکه گرفتاری‌های بسیاری که کرونا ایجاد کرده بود اکنون با تلاش دولت برطرف و آرامشی در کشور حاکم شده است.

 معاون پارلمانی رییس جمهور با بیان اینکه مساله معیشت مردم هم در حال پیگیری است اظهار داشت: در بحث پیشرفت علم و فناوری، کشور با گذشته قابل مقایسه نیست و الان جایگاه قابل توجهی داریم، اما این کافی نیست و باید به کمک این دانش مشکلات اقتصادی را حل کنیم و وابستگی را از بین ببریم.

حسینی با بیان اینکه شهیدان فخری، تهرانی‌مقدم، رضایی نژاد، شهریاری و سلیمانی در میادین علم و نبرد نام ایران را بلند آوازه کردند گفت: باید در سایر میادین همچون اقتصاد، صنعت و کشاورزی هم سرآمد باشیم.

او افزود: بدون شک یکی از اولویت‌های دولت بحث عدالت و مبارزه با فساد است و به جد با فساد مبارزه می‌کند، ولی مردم هم باید پای کار باشند.

 معاون پارلمانی رییس جمهور  با بیان اینکه هم اکنون مجاهدت در دولت شکل گرفته و شخص رییس جمهور پیگیر است تصریح کرد: جلسات اقتصادی مرتب برگزار می‌شود.

حسینی در بخش دیگری از سخنانش به موفقیت‌های دولت در بحث دیپلماسی و فروش نفت در یک مدت کوتاه اشاره کرد و گفت: امروز تیم مذاکره کننده ما با قدرت و عزت به دنبال دفاع از حق ملت است و در عرصه دیپلماسی هم شاهد توفیقات خوبی در دولت هستیم.

او  تصریح کرد: اکنون در کشور انسجام ایجاد شده است و چندصدایی نداریم، دولت منسجم و ولایی، مجلس انقلابی و قوه قضاییه کارآمد هستند، اما کوهی از مشکلات داریم، و باید برای حل آن‌ها تلاش کنیم که هم اکنون در دولت همین مسیر با قدرت طی می‌شود.
انتهای پیام/ر

  • منبع خبر : خبرنگاران جوان