شهید باب‌الله داودی که سال به عنوان شهید گمنام در شهرچالانچولان شهرستان دورود به خاک سپرده شده پس از شناسایی به درخواست خانواده اش پس از گذشت ۳۸ سال به زادگاهش قزوین بازگشت.

به گزارش خبر افلاک ، «رقیه حبیب الهی» مادر شهید «باب‌الله داودی» یکی از این مادران فداکار۸ سال دفاع مقدس است که در کنار صبر از دست دادن فرزند، طعم سال‌‌ها انتظار را در کنار دیگر مادران مفقود‌الاثر چشیده است تا اینکه بعد از گذشت ۳۸ سال از شهادت فرزندش خبر پیدا شدن جگر گوشه‌اش را از طریق آزمایش دی ان ای  به او می‌دهند.

 مادر شهید باب الله داودی از دوری فرزند قامت نحیفش خمیده، چند روزی است که آغوش گرم مادرانه خود را پذیرای پیکر بی جان فرزندش کرده است و درخواست انتقال پیکر فرزندش به زادگاهش را مطرح کرد که پس از گذشت مراحل قانونی پیکرباب الله امروز در آغوش مادرش آرام گرفت

امروز که مادر، فرزندش را در آغوش گرم خود فشرده، احساس غریبی ندارد اما سخت می‌نالید و اشک می ریزد آخر بعد از این همه سال بار دیگر پسر نیامده، مادر را با دنیایی پر از حسرت تنها می گذارد و به آغوش خاک باز می گردد.

شهید باب الله داودی متولد یکی از روستای سگزآباد استان قزوین  با عضویت در بسیج طی سه مرحله اعزام در تاریخ ۲۱ دی سال ۱۳۶۲ برای آخرین بار به جبهه‌های حق علیه باطل اعزام و در تاریخ ۷ اسفند ماه همان سال طی عملیات خیبر از لشکر ۱۷ علی ابن ابیطالب به‌عنوان تیربارچی در جزیره مجنون به فیض شهادت نایل شد.

پیکر مطهر شهید باب‌الله داودی سال ۱۳۹۴ در جریان تفحص پیکر‌های مطهر شهدا توسط کمیته جست‌و‌جوی مفقودین به وطن بازگشت و از آن‌ جا که فاقد مدارک شناسایی بود، به عنوان شهید گمنام در شهر چالان‌چولان شهرستان دورود استان لرستان به خاک سپرده شد و اما  پس از گذشت ۳۸ سال هویت این شهید گرانقدراز طریق آزمایش دی ان ای شناسایی شد.

انتهای پیام / 

  • منبع خبر : خبرگزاری تسنیم