مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر لرستان گفت: ۱۶۰ نفر از جمعیت هلال‌احمر استان اعم از داوطلبان،جوانان و امداد و نجات به صورت تمام وقت در امر تفکیک نامه ها و درخواست های مردمی سفر ریاست جمهوری به استان،همکاری می کنند.
صارم رضایی درگفت و گو با خبرافلاک اظهار داشت: در سفر ریاست‌جمهوری به استان، جمعیت هلال‌احمر نقش مهمی در ستاد پاسخگویی و ساماندهی و تفکیک نامه‌های مردمی ایفا کرده است.
وی افزود: جوانان جمعیت هلال احمر شهرستان خرم آباد قبل ازسفر ریاست محترم جمهوری درمرکزپاسخگویی و جمع آوری نامه ها مستقر شده‌ و تا کنون مشغول فعالیت هستند.
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان عنوان کرد: حجم کار به صورتی است که اعضای هلال احمر خرم آباد، به صورت دو شیفت و تمام وقت مشغول تفکیک نامه ها هستند.
رضایی با اشاره به اینکه کار تفکیک و آماده‌سازی و برطرف کردن نواقص نامه‌ها توسط ۱۶۰ نفر از داوطلبان صورت می گیرد تصریح کرد: دسته‌بندی و رفع نواقص اطلاعات آماری درخواست های مردمی برعهده این جوانان است به شکلی که برای برطرف‌شدن نقص نامه‌ها با تماس تلفنی با متقاضیان، نامه‌ها تکمیل و به بخش ثبت در سامانه۱۱۱ فرستاده می شوند.
وی بیان کرد: جوانان جمعیت هلال احمر استان، در روند تفکیک و دسته بندی نامه ها به مدت سه روز باهمت جهادی شرکت کردند.
رضایی با بیان این‌که جمعیت هلال‌احمر استان مانند گذشته که در بحث سیل و زلزله حضور چشم گیری داشت،اظهار کرد: به دلیل حجم وسیع نامه ها و درخواست های مردمی از ریاست جمهور،جمعیت هلال احمر استان درکنار سایر ارگان ها حضور پیدا کرد و در خدمت مردم است.
وی بیان داشت: بخش اعظم کار برعهده جمعیت هلال‌احمر است.تفکیک ، تقسیم‌بندی و رفع نواقص نامه‌ها از طریق جوانان عضو هلال‌احمر صورت می‌گیرد.سایر ارگان‌ها و دستگاه‌ها نیز در بحث ثبت سامانه و اطلاع‌رسانی به متقاضیان مشغول فعالیت هستند.
رضایی افزود :حجم بالای نامه‌ها باعث شده که جمعیت هلال‌احمر تمام وقت در مرکز مستقر شده که برای این امر، از ظرفیت جوانان و گروه‌های امداد استفاده شود.