رئیس هیات هندبال لرستان گفت: مسابقات لیگ یک هندبال در گروه «ب» از روز دوشنبه به میزبانی خرم‌آباد برگزار می‌شود.

به گزارش خبر افلاک ، علی دهقانی شامگاه شنبه در نشست با خبرنگاران بیان کرد: از خرداد ۹۸ مسوولیت هیات هندبال استان را بر عهده گرفته‌ام و از همان ابتدا اقدامات لازم جهت بازسازی و تجهیز هیات هندبال استان لرستان انجام شد.

وی افزود: هیات هندبال استان سابقه طولانی دارد و دهه ۶۰ را باید به عنوان دهه طلایی هندبال لرستان دانست و بزرگان زیادی در این مدت زمان پرورش یافته اند.

رئیس هیات هندبال لرستان اظهار داشت: برای اولین بار داوران استان لرستان در مسابقات مختلف حضور یافته و در این مدت شاهد حضور ۳۰ هندبالیست لرستانی در مقاطع سنی مختلف در تیم‌های ملی بوده‌ایم.

وی خاطرنشان کرد: هم اکنون ۲۵ بازیکن لرستانی در لیگ برتر و یک یک در تیم‌های مختلف در حال فعالیت هستند، بهترین دروازه بانی هندبال کشور سعید حیدری راد هندبالیست لرستانی بوده که در لیگ رومانی در حال فعالیت است، مربیان لرستانی نیز در تیم های مختلف در حال فعالیت اند.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه هندبال لرستان خانه تخصصی ندارد، افزود: متاسفانه نبود خانه هندبال لرستان به یک چالش اساسی برای ورزشکاران این رشته تبدیل شده و با وجود اقدامات مختلف هنوز موفق به ایجاد خانه هندبال نشده‌ایم.

دهقان گفت: خوشبختانه برای اولین بار کارهای تشکیلاتی در هیات هندبال صورت گرفته و کمیته‌های مختلف فعال شده اند و اکنون باید  بالغ بر ۴۰ نفر در هیات هندبال لرستان و شهرستان فعالیت دارند.

وی بیان کرد: تمام تلاشمان بر این است که لرستان به روزهای طلایی دهه ۶۰ خود بازگردد که تحقق این امر در گرو ایجاد خانه هندبال استان و کمک مسوولان است.

دهقان عنوان کرد: دوره‌های مربیگری و داوری مختلفی در طول سال‌های گذشته در استان برگزار شده که البته با شیوع کرونا شاهد کاهش برنامه‌ها بودیم که البته در ماه‌های گذشته تمرینات و برنامه‌ها با جدیت بیشتری در حال انجام است.

وی اظهار داشت: کمیته استعدادیابی هیات هندبال لرستان هم اکنون فعال بوده و با جدیت به فعالیت خود ادامه داده تا شاهد جذب نوجوانان و نونهالان مستعد در این رشته ورزشی باشیم‌.

دهقان گفت: رقابت‌های هندبال لیگ دسته یک در گروه «ب» با حضور تیم‌های بافق یزد، درنای مراغه، ثامن الحج اراک، ۷۴ کرمانشاه و تیم خرم‌آباد ۲۲ آذرماه در سالن شهید چاغروند مجموعه ورزشی تختی این شهرستان برگزار می‌شود.

وی افزود: از ۲۱ آذرماه تیم‌های شرکت کننده خود را به هیأت هندبال لرستان معرفی خواهند کرد و رقابت‌ها از روز دوشنبه ۲۲ آذرماه در سالن شهید چاغروند آغاز شده و تا ۲۶ آذرماه ادامه خواهد داشت.

رئیس هیات هندبال لرستان خاطرنشان کرد: در پایان دو مرحله مسابقات لیگ یک ۲ تیم برتر به لیگ برتر صعود خواهند کرد و ۲ تیم انتهایی جدول به لیگ دسته دوم سقوط می‌کنند.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس