امیری،معاونت سلامت و دفاع زیستی سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان گفت:پرستاران در این دو سالی که ازشیوع کرونا گذشت، در کنار بیماران بودند؛ تا مردم آرامش و سلامت خود را بدست آوردند‌.

به گزارش خبرافلاک جشن میلاد حضرت زینب(س) با حضور جمعی از پرستاران زحمتکش و مسئولین سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان در سالن همایشات درمانگاه شهید امیری خرم آباد برگزار شد.

در حاشیه این مراسم مصطفی امیری،در گفتگو با خبرافلاک ضمن تبریک ولادت حضرت زینب(س) به پرستاران اظهار داشت: پرستاران در این ایام‌کرونا خود را وقف مردم عزیز کردند و از جان‌گذشتگی خود را نشان دادند.

وی با تاکید بر اینکه پرستاران ایثار و رشادت را با تاسی از حضرت زینب کبری (س) در حادثه عاشورا اموخته اند افزود: در این دو سالی که ازشیوع کرونا گذشت، در کنار بیماران کرونایی بودند. تا مردم آرامش و سلامت خود رو بدست اوردند، ما قدر دان این عزیران هستیم.

امیری خاطرنشان کرد: ما از همگی پرستارانی که در سطح معاونت بهداشت و دفاع زیستی سپاه حضرت ابوالفضل (ع) هستند تقدیر و تشکر بعمل آورده ایم.

وی با اشاره به اهمیت کار پرستاران گفت: پرستاران با الگو برداری حضرت زینب فداکارانه در بالین بیماران کرونایی حاضر بودند ، نقش پرستاری و بیمارداری در حفظ سلامت و بازگشت سلامت بیمار، نقش اول است.

رئیس معاونت سلامت و دفاع زیستی سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان با بیان خلاصه ای از عملکرد این‌معاونت تصریح کرد: با توجه به دستور که مقام معظم رهبری امر فرمودند که کلیه امکانات دارویی و تجهیزاتی نیرو مسلح و به ویژه در سطح سپاه که بشتابید به کمک دانشگاه های علوم پزشکی و بیمارستان های دولتی و خصوصی از همان ایام پزشکان و پرستاران را تیم بندی کرده ایم و بیش از صد نفر اعزام شدند که و بیشتر از سه ماه در بیمارستان عشایر قسمت بیماران کرونایی خالصانه و مجاهدانه خدمت کردند.

امیری در بحث واکسیانسیون کرونا گفت: شانزده مرکز تجمیعی واکسیانسیون با همکاری بسیج جامعه پزشکی راه اندازی شده است که خدمات بسیار شایان و قابل توجه ای در بحث واکسیانسیون مردم داشته که شاهد پیشرفت و کنترل بیماری در استان هستیم.

وی افزود : برای تسریع در روند درمان و بهبود افرادی که توانایی آمدن به نزد پزشک را نداشتند در همان ایام کرونا سامانه های تلفنی به جهت رفع مشکلات مردم راه اندازی شد.

معاونت سلامت و دفاع زیستی سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان خاطرنشان کرد: ما جوابگو سوالات مردم گرامی بوده ا یم و حتی افرادی را به درب منازل می رفتند، برای انجام واکسیانسیون و دارویی اگر نیاز داشته اند و توانایی تهیه دارو رو ندارند ما به صورت رایگان در اختیارمردم قرار گرفته است.