عصر امروز گردهمایی بروجردی های مقیم تهران با حضور زیویار استاندار لرستان برگزار شد. فرهاد زیویار در این نشست بر تکمیل پروژه‌های اقتصادی و عمرانی راکد در استان به منظور برون رفت از مشکلات اقتصادی تاکید کرد.

به گزارش خبرافلاک به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان، دکتر زیویار گفت: هم اندیشی و هم افزایی میان اقشار مختلف محور اصلی برگزاری این گردهمایی بود و رفع مشکلات بروجرد با همدلی و تعامل میان همه اقشار شهرستان میسر خواهد بود .

استاندار لرستان در بخشی از سخنان خود به برنامه های دولت سیزدهم اشاره کرد و اظهارداشت: برنامه های دولت در لرستان بر پایه رفع محرومیت ها و مشکلات با تکیه بر داشته‌های استان و استفاده از ظرفیت‌های داخل و خارج استان خواهد بود.

وی در ادامه بروجرد را از مهمترین نقاط استان و مهد پرورش علمای بزرگی همچون آیت الله بروجردی عنوان نمود و افزود: علما و فرهیختگان این شهر تاریخی در به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی و صیانت از آن در سال‌های پس از انقلاب اثر گذار بوده‌اند.

نماینده عالی دولت در لرستان تصریح کرد: مشکلات اقتصادی و تحریم‌ها به ویژه در سال‌های اخیر از مهم ترین مسائل کشور بوده و اهمیت این موضوع را می توان در نامگذاری سالها از طرف مقام معظم رهبری(مدظله) با عناوین اقتصادی به خوبی استنباط کرد.

زیویار تاکید کرد: لرستان علیرغم آنکه در مشارکت های سیاسی در رده پنج استان اول کشور به حساب می‌آید اما متاسفانه در مسائلی مانند تورم و بیکاری جایگاه مناسبی ندارد و نباید این مشکلات در مناسبات سیاسی استان اثرگذار شود که لازمه آن رسیدگی به نیازهای مردم است.

وی ادامه داد: سرمایه انسانی یکی از ظرفیت‌های مهم استان به شمار می رود که متاسفانه بخشی از افراد اثر گذار لرستانی در خارج از استان حضور دارند و بسیار مهم است که برای رفع مشکلات به ویژه در زمینه های اقتصادی و فرهنگی از ایده‌ها و خلاقیت‌های آنان بهره ببریم.

 استاندار لرستان خاطرنشان کرد: برای برون رفت از بن بست کنونی بوجود آمده در زمینه‌های اقتصادی، لازم است زمینه حضور سرمایه گذاران را در لرستان فراهم سازیم و به دنبال تکمیل پروژه‌های اقتصادی و عمرانی راکد باشیم.

زیویار گردشگری را از دیگر عوامل موثر در توسعه استان برشمرد و گفت: لرستان یک استان چهارفصل به شمار می‌رود که جاذبه‌های خدادادی بسیاری در آن وجود دارد و لازم است با بهره گیری از این ظرفیت، به درستی در راه توسعه گام برداشت.

وی در پایان افزود: برای حل مشکلات و توسعه استان خواستار ارائه ایده‌ها و نقطه نظرات هستیم که زمینه استفاده از این ظرفیت با برگزاری و استقبال از نشست‌های هم اندیشی فراهم می‌آید.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس