فرماندار خرم‌آباد در جلسه شورای مسکن شهرستان آخرین جزئیات طرح نهضت مسکن ملی در خرم‌آباد را بیان کرد.

 به گزارش خبر افلاک جعفر طولابی،فرماندار خرم‌آباد گفت: قانون نهضت مسکن ملی به همه دستگاه‌های ذیربط ابلاغ شده و به عنوان یک اولویت مهم در دستور کار دولت قراردارد.

وی گفت: تامین مسکن یکی از نیاز‌های ضروری جامعه به ویژه جوانان است و طرح‌های مسکن می‌تواند راهکاری موثر برای حل این مشکل باشد.

فرماندار خرم‌آباد بر ضرورت همکاری همه دستگاه‌های اجرایی جهت تسریع در اجرای طرح‌های مسکن تاکید و تصریح کرد: در قانون جهش تولید مسکن تکالیف و وظایف دستگاه‌ها تعریف و مشخص شده و همه مدیران مکلف به همکاری در جهت تسریع در اجرای پروژه‌های احداث مسکن هستند.

طولابی، سهم خرم‌آباد از طرح نهضت ملی مسکن طی ۴ سال را ۲۸ هزار و ۷۲۲ واحد مسکونی در قالب ۵۷۴ هکتار زمین و سهم سالانه شهرستان از این طرح ۷ هزار و ۱۸۱ واحد در قالب ۱۴۴ هکتار اعلام نمود و افزود: در حال حاضر عملیات اجرایی حدود ۱۰۰۰ واحد شروع شده و مقدمات شروع احداث ۲هزار و ۳۷۵ واحد دیگر در زمینی با مساحت۴۶ هکتار در شهر خرم آباد در آینده نزدیک فراهم شده و برای واحد‌های باقی‌مانده سهم یکساله، ۹۸ هکتار زمین مورد نیاز است.

فرماندار خرم‌آباد تهیه و تامین زمین برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن را مهمترین مشکل اجرای طرح خواند و گفت: زمین مورد نیاز برای این طرح باید شناسایی شود که این مهم به کمیته‌ای متشکل از دستگاه‌های اداری مرتبط محول می‌گردد و در این خصوص بایستی از همه ظرفیت‌ها استفاده شود.

وی بر اجرای مصوبات شورای مسکن شهرستان تاکید و خاطرنشان کرد: شهرداری‌ها مکلف شده‌اند ظرف حداکثر ۱۵ روز نسبت به صدور مجوز و پروانه فعالیت اقدام نمایند، همچنین دستگاه‌های خدمات‌رسان ضمن مطالعه و برآورد‌های لازم، امکانات زیرساختی سایت‌های مسکن را فراهم نمایند.

فرماندار خرم‌آباد بر ضرورت نظارت دقیق فنی و اجرایی احداث پروژه‌های طرح جهش تولید مسکن از نظر طراحی و کیفیت ساخت و استفاده از تکنولوژی روز صنعت مسکن توسط دستگاه‌های متولی تاکید کرد.

انتهای پیام/ب

  • منبع خبر : خبرنگاران جوان