نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به رحلت ملکوتی حضرت آیت الله صادقی اظهار داشت: این عالم مجاهد و فقیه بزرگ قریب به ۸۰ سال مجاهدت علمی، اخلاقی در حوزه علمیه قم و حوزه های علمیه استان لرستان و مرکز استان داشتند .

به گزارش خبرافلاک حجت الاسلام سید احمد رضا شاهرخی در خطبه های نماز جمعه این هفته در مصلی الغدیر خرم آباد با اشاره به رحلت ملکوتی حضرت آیت الله صادقی اظهار داشت: درباره این عالم مجاهد و فقیه بزرگ باید کتاب ها نوشته و همایش ها برگزار شود؛قریب به ۸۰ سال مجاهدت علمی، اخلاقی در حوزه علمیه قم و حوزه های علمیه استان لرستان و مرکز استان داشتند .

وی افزود:مجتهدی پرتلاش در تدریس معارف اخلاقی، مدرسی خوش بیان در تدریس همه سطوح درسی و برخورداری از کرسی درس خارج فقه و اصول در طول سالیان متمادی از برجستگی این عالم بزرگوار بوده است.

نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به تولیت مدرسه علمیه کمالیه و پایه ریزی مدرسه صادقیه توسط آیت الله صادقی عنوان کرد: شاگردان این عالم روحانی، پرتلاش در حوزه علمیه قم و لرستان مثمر ثمرو تاثیرگذار است بدون استثنا همه ما روحانیت مستقیم یا غیر مستقیم از تلاش های علمی و اخلاقی این روحانی بزرگوار فیض و بهره بردیم؛ متواضع و نیک سیرت، مبارزه با رژیم ستم شاهی و همراهی با امام راحل و مقام معظم رهبری از برجستگی های این فقیه بود.

شاهرخی با اشاره به این که ۱۲ آذرماه به عنوان روز تصویب قانون اساسی، روز مبارکی است تصریح کرد: این روز  باید ما را به این اندیشه و تفکر وادار کند این قانون مترقی تبدیل به یک گفتمان شود که همه اصول آن اجرایی شود قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران در مقایسه با دیگر قانون اساسی دیگر کشورها قانونی است مترقی برگرفته از قرآن و سنن است میثاق ملی و دینی انقلاب اسلامی است و راه ارتقا فرهنگی و پیش رفت همه جانبه عمل به این قانون اساسی است.

نماینده ولی فقیه در لرستان با بیان این که تسهیلات اشتغال، تامین مسکن، فراهم نمودن ازدواج آسان، تامین خدمات توانبخشی،مناسب سازی ادارات،خیابان ها، پیاده  روها و اماکن ورزشی برای معلولان و کودکان استثنایی ضروری است خاطرنشان کرد: در جمهوری اسلامی ایران قانون حمایت از حقوق معلولان مصوب شده است و حتی کمیته ای معرفی شده است که بر اجرای قانون نظارت دارد.کارهای فاخر و هنری که افراد سالم از تولید آن ها ناتوان هستند بسیاری از معلولان و کودکان استثنایی با تلاش به مراتب بالایی از رشد علمی و فرهنگی نائل شده و حضور موثر در اجتماع دارند.

وی بیان کرد:۱۶ آذر به عنوان روز دانشجواست؛ دانشجویان به عنوان انسان های آگاه، فهیم،بصیر و تیز بین در تاریخ کشور ما نقش ارزنده و مفیدی را اجرا کردند در این روز در سال ۱۳۳۲ پس از کودتای ۲۸ مرداد که نیکسون معاون ریس جمهور آمریکا برای مشاهده اوضاع ایران به کشور ما وارد شد و دانشجویان از شروع سال تحصیلی تظاهرات خود را به ورود نیکسون اعلام کردند و در روز ۱۶ آذر سه نفر از دانشجویان شهید شدند،امروز دانشجویان و دانشگاهیان در کنار حوزویان پرچم دار مبارزه با استکبار جهانی هستند.

امام جمعه خرم آباد تاکید کرد:مشکل پیش آمده در حوزه آب، بخشی از آن مربوط به کم آبی است و بخشی ضعف مدیریت است ، باید توجه کرد راه حل اساسی این مشکل عزم ملی است و نیازمند تقسیم کار ملی است راه حل در استان لرستان هم تکمیل سدهای نیمه تمام، اتصال شبکه آبیاری از سدها به زمین های کشاورزی و آبیاری قطره ای است؛ لرستان جز استان های پربارش است و احتیاجی به آب دیگر استان ها ندارد و ما نیاز به سد های مخزنی مثل سد معشوره داریم.

وی یادآور شد: عده ای در داخل و خارج کشور در صدد هستند تا  مردم را در مقابل قوای سه گانه و دولت قرار دهند و بنده درخواست نمودم که شیوه مطالبه منطقی باشد. حقیقتا مردم لرستان نشان دادند که لرستان لایق عنوان تدین و انقلابی گری است جوانان این استان همان رزمندگانی هستند که از ارتفاعات حاج عمران و شاخ شمیران بالا رفتند و دشمن را مغلوب کردند همان شیران شجاعی هستند که کلید فتح کربلای ۵ را به لشگریان سپاه اسلام سپردند.

امام جمعه خرم آباد اذعان داشت:چنین جوانانی می دانند با چه شیوه هایی مطالبات خود را پیگیری کنند تا دشمن از آن ها عصبانی باشد مردم عزیز کارگزارن شمادر قوای سه گانه،نمایندگان مجلس، نماینده خبرگان رهبری به شیوه منطقی و با عزمی جزم تخصیص آب و احداث سد معشوره، ادامه و تکمیل مسیر راه آهن و راه اندازی کارخانه های تعطیل شده را برای حصول ارتقا فرهنگی و پیش رفت اقتصادی با جدیت و تمام و کمال دنبال خواهند کرد و تردیدی وجود ندارد که با حفظ وحدت و اتحاد و همدلی خدمتگزاران از فرصت به وجود امده باید نهایت بهره مندی را برای لرستان فراهم نمود.