دکتر صیادی، در یادداشتی نوشت:باتوجه به این که ذات دشمن فریب و نیرنگ است،نباید در برابر پیشنهاد آن ها در مذاکرات ذوق زده شد؛ضمن این که نکات حیاتی، خاک ریز و خط مقدم را رها نکنیم و همه چیز را به وعده سراب دشمن گره نزنیم.

به گزارش خبرافلاک حجت الاسلام دکتر جواد صیادی، مسئول دفتر حوزه نمایندگی ولی فقیه درسپاه خرم آباد طی یادداشتی در باب آغاز دور جدید مذاکره وین و برجام نوشت:

در برابر پیشنهاد مذاکره دشمن ذوق زده نشویم؛ضمن این که نکات حیاتی ، خاک ریز و خط مقدم را رها نکنیم و همه چیز را به وعده سراب دشمن گره نزنیم.
در سوره انفال خداوند می فرماید :
وَإِن یُرِیدُوا أَن یَخْدَعُوکَ فَإِنَّ حَسْبَکَ اللَّهُ هُوَ الَّذِی أَیَّدَکَ بِنَصْرِهِ وَبِالْمُؤْمِنِینَ
ﻭ ﺍﮔﺮ ﺑﺨﻮﺍﻫﻨﺪ [ ﺩﺭ ﺯﻣﻴﻨﻪ ﺻﻠﺢ ﻭ ﺁﺷﺘﻲ ] ﺗﻮ ﺭﺍ ﺑﻔﺮﻳﺒﻨﺪ متاسفانه تابحال ذات دشمن اساس آن فریب بوده ، قرآن می فرماید اگر بر خدا توکل کنید ،ﻳﻘﻴﻨﺎً ﺧﺪﺍ ﺗﻮ ﺭﺍ ﺑﺲ ﺍﺳﺖ ; ﺍﻭﺳﺖ ﻛﺴﻲ ﻛﻪ ﺗﻮ ﺭﺍ ﺑﺎ ﻳﺎﺭﻱ ﺧﻮﺩ ﻭ ﺑﻪ ﻭﺳﻴﻠﻪ ﻣﺆﻣﻨﺎﻥ ﻧﻴﺮﻭﻣﻨﺪ ﺳﺎﺧﺖ .

باید توجه داشت که،در برابر پیشنهاد صلح، مذاکره یا کمک از سوی دشمن، نباید «ذوق زده» شد و با «سرعت» و «عجله» آن را پذیرفت؛ بلکه دشمن باید ابتدا «عملاً» صداقتش و نیتش را در این پیشنهاد نشان دهد؛ و اگر هیچ نشانه ای از «صداقت عملی» در پیشنهادش وجود نداشت، باید دانست که هدف دشمن از این پیشنهاد، «غافلگیری» ، «فریب» و ضربه زدن است. به همین دلیل، خداوند در ادامه آیه مورد بحث، خطاب به پیامبراکرم(ص) می فرماید اگر آنها بخواهند با مطرح کردن صلح، تو را فریب دهند و نیرنگى در کار باشد، هرگز تسلیم مشو و نگرانى به خود راه مده، چرا که خداوند پشتیبان تو است(تفسیر نمونه؛ ج۲۱، ص۴۹۱):

🔸«وَ إِنْ یُرِیدُوا أَنْ یَخْدَعُوکَ فَإِنَّ حَسْبَکَ اللَّهُ هُوَ الَّذِی أَیَّدَکَ بِنَصْرِهِ وَ بِالْمُؤْمِنِینَ؛ و اگر بخواهند (در پیشنهاد صلح) تو را بفریبند(پیشنهادشان را نپذیر و تنها برخدا توکل نما؛ چراکه)، (یارى‏) خدا براى تو بس است. (زیرا) او بود که تو را با یارى خود و مؤمنان نیرومند گردانید.» (انفال: ۶۲)